itsepalvelukirpputorien aukioloajat

Olisiko hyvinkin monelle kirppiskulkijalle mieluista sellainen, että kirppikset olisivat avoinna esim. maanantai-torstai 11.00-19.00??
Minkälaisia viikonlopputoivomuksia???
Laita palautetta !!!!!
2534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivoisin viikonloppuihin myös myöhäisempää aukeamisaikaa kuin klo 8 tai 9. Vaikka edes 10.00. Aamuisin on tietysti yleensä parhaat valikoimat kirppiksillä, mutta tympii minua ja useita muitakin herätä viikonloppuisin aikaisin sen takia että ehtisi kaupoille. Tän takia en enää ole työssäkäyvänä jaksanut pitkiin aikoihin kirppiksillä käydäkkään.

Äänestä
  • Kyllä todellakin olisi mukavata ku esim. Hiukkis avattaisiin vaikkapa 11.00 ja olisi avoinna tonne vaikkapa 17.00.
    voisivat ihan ns. oikeatkin ostajat eksyä markkinoille. Kyllähän monetkaan eivät halua lähtä viikonlopp. aikaisin kirtelemään kirppareita, pittäähä sitä joskus nauttia aamu-unistaki. Ja toisaalta itsepalvelujutut aukiavat vasta 11-12. Jos pittää lähtä sunn. jo 7 aikaan puhaltamaan kohti hiukkavaaraa, niin on se rankkaa touhua, meinaan myyjienkin kannalta. Myyjiä olisi jonossa, jos aukiaisi myöhemmin hiukkis. mitäs mieltä ootta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oisko hyvä kirjoitti:

Olisiko hyvinkin monelle kirppiskulkijalle mieluista sellainen, että kirppikset olisivat avoinna esim. maanantai-torstai 11.00-19.00??
Minkälaisia viikonlopputoivomuksia???
Laita palautetta !!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu