Ovatko Högsten ja Ratia vapaina?

Fred Högsten palkkasi taksikuski Ilpo Larhan ampumaan rikkaan isänsä. Hän, Larha sekä autokuskina toiminut Hannu Ratia saivat elinkautisen. Larha karkasi vankilasta ja ampui itsensä kuuluisan piiritystilanteen päätteeksi, mutta entä nämä kaksi muuta. Istuvatko vielä elinkautista vai ovatko vapaina?
31517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ristomatti ratia on ainakin seiskassa sanonut, että elämä hymyilee, vaikka se suhden sen virolaisen ämmän kanssa onkin vähän sellanen "vapaa muotoinen".

Äänestä
  • Hannu ratia on ainakin vapaana, toisesta ei ole varmaa tietoa.

    Äänestä

jotain rosvokavereita, siis entisiä poikaystäviä. Hommaa itsesi takaisin linnaan ja etsi uusi

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön jostakin kirjoitti:

Fred Högsten palkkasi taksikuski Ilpo Larhan ampumaan rikkaan isänsä. Hän, Larha sekä autokuskina toiminut Hannu Ratia saivat elinkautisen. Larha karkasi vankilasta ja ampui itsensä kuuluisan piiritystilanteen päätteeksi, mutta entä nämä kaksi muuta. Istuvatko vielä elinkautista vai ovatko vapaina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu