HALME ON HYVÄ JÄTKÄ. EIKÄ MIKÄÄN PULMUNEN OLE KOSKAAN VÄITTÄNYT OLEVANSAKAAN. VIIME EDUSKUNTAVAALEISSA AIKAMOINEN ÄÄNISAALIS, TAISI OLLA KOKO MAAN VIIDENNEKSI ENITEN. TONY ON TONY.
HALME ON HYVÄ JÄTKÄ
16
1715
Vastaukset
- al meida
..löytöretkeilijä. Hän etsii pyöreästä huoneesta nurkkaa.
- tittidittidii
niinhän sillä OLI äänisaalis. mitä on jätkä saanut kolmessa vuodessa aikaan muuta kun oman elämänsä jatkuvasti sekaisin? tuskin äänestäjätkään jaksavat enää tuollaista pelleilijää kannattaa, ainakaan fiksut äänestäjät.
- rormo tapponen
sekakäyttäjien joukossa.
- on ymmärtänyt
rormo tapponen kirjoitti:
sekakäyttäjien joukossa.
segmentoinnin merkityksen ja on valmis tekemään sen eteen töitä, vaikka se vaatisi pään sekoittamisen mömmöillä ;). Mitä Halmeen äänisaaliiseen edellisissä eduskuntavaaleissa tulee, niin kyseessä oli pääsääntöisesti nuorten ja alemman keskiluokan protesti "demokraattista" päätöksen tekoa kohtaan. Toni on itse maininnut, ettei yksi mies pysty vaikuttamaan eduskunnassa, mutta toinen kausi, raha ja eläke-edut tuntuisivat kuitenkin kelpaavan jatkossakin.
- Maku äitisi suussa
Työttömiä, natseja, narkkeja ja kaikenlaista roskaväkeä. Halme on roskaväen ja typerysten sankari, ei muuta, eikä taida olla sitä enää edes ensi vaaleissa. Luultavasti paskasakki löytää jonkun uuden "tähden" itselleen. Mahtaisikohan Rantalainen lähteä ehdokkaaksi?
- suomalaisasiamies
Maku äitisi suussa kirjoitti:
Työttömiä, natseja, narkkeja ja kaikenlaista roskaväkeä. Halme on roskaväen ja typerysten sankari, ei muuta, eikä taida olla sitä enää edes ensi vaaleissa. Luultavasti paskasakki löytää jonkun uuden "tähden" itselleen. Mahtaisikohan Rantalainen lähteä ehdokkaaksi?
Rantalaisen uusi nimi.
Ei tunnu vetovoimaiselta.
Politiikassa on tarjonnan laki.
Löytyykö sieltä Helsingistä muuta tunnettua ulkomaalaisvastaista kuin Tony ?
Näinollen moni ehkä äänestää Halmetta.
Itse ainakin äänestäisin jos parempaa ei ole tarjolla.
Kaikki puolueet pitävät 6 miljardin pyhiä parempana kuin suomalaisia.
Valitettavasti myös PS.
Siksi Halme sai jäädä sivuun.
Vain äänet kelpasivat.
- Duke
Ei pilleriä kaipaa!
- johanna
Nain sanoo Duke - the Viagra doper.
- Duke
johanna kirjoitti:
Nain sanoo Duke - the Viagra doper.
En tiedä kenestä dukesta sulla on kokemuksia? Mutta edelleenkin.. terve mies ei pilleriä kaipaa :D
- kiukkuinen kansalainen
Onko kansanedustaja Halme edelleen luottamuksesi arvoinen?
Ei ole koskaan ollutkaan.
Hullujenhuoneessa ei tarvitse pohtia kansalaisten ongelmia, on tarpeeksi omiakin ja (kivaa, kivaa) palkka juoksee.
Veronmaksajat maksavat kaiken ilosta kiljuen.
Ainoa oikea yhteenveto asiasta on, etta Halme taitaa olla vain ja ainoastaan oman edun tavoittelija.
Halmeen ongelmat ovat itse aiheutettuja, ei kukaan muu ole kaatanut viinaa ja "nappeja" Halmeen kurkusta pakolla alas, iso mies osaa sen itsekkin.
Toivon TH:lle pikaista toipumista, jos se on mahdollista, mutta kansanedustajaksi Halmeesta ei ole.- Putkeen
Nyt olis kohutoimittaja K.Merilällä uusi suojatti
tiedossa, kun Matti posauttaa itsensä taivaan
tuuliin " Matin viimeinen lento tilalle tulkoon
poika Tony hento"- tyyliin. Matti ja minä reissussa kirjasessaan Kai M. yrittää joka käänteessä pestä kätensä Matin toilaillessa, mutta minäkin vanhana juoppona tiedän, että seurassa sattuu ja tapahtuu, kun apinavaihe saavutetaan.
- :DDD
Saatu iso äänimäärähän ei kuvasta ehdokkaan hyvyyttä vaan äänestäjien tyhmyyttä. Johan tuo on tullut todistaneeksi kykynsä hoitaa antamansa lupaukset. Eikös sen pitänyt pitää kirjaamuiden poissaoloistakin. Ei taida oikein onnistua kun ei kykene työpaikalle.
- syrjäytyneitä
äänestämään itseään ja rellestää itsensä hengiltä kovalla palkalla.
Tosi asia on että Tony on kansanedustajista ainoa joka ottaa kantaa oikeisiin asioihin tosi on myös että on tullut tehtyä ylilyöntejä.MUtta koknaisuudessa asia kaveri ja toivottavasti on ehdolla myös ensi vaaleissa ja saa asiansa kuntoon.
- Maku äitisi suussa
Olet ilmeisestikin roskaväkeä itse(kin). Ei se mitään, ymmärrän että tuosta perspektiivistä katsoen Halme varmasti onkin "asia kaveri". Viikkokaupalla töistä pois kun on ilmeisesti juonut itsensä niin huonoon kuntoon, ammuskeli himassaan kun oli kapakassa dokannut ja saanut vielä piriäkin. Rattijuoppousepäily. Samana viikonloppuna sairaalaan, putkaan ja lopulta suljetulle. Lupaa silti tehdä laulukeikan ja peruu senkin.
On siinä "asiaa", noilla ansioilla varmaan pärjää hyvin jossain Itä-Helsingin työttömien spurgujen keskuudessa, mutta me aikuiset, fiksut ihmiset pidämme "asiallisena" hiukan jotain muuta. Ei siis esimerkiksi suljetulle itsensä hommaamista.
- Tony Halme on Paras!
Tony Halme on Paras!nyt ! Aina! Ikuisesti!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1635015Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa203611Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1643426Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss382927Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082689Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie282058Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191905Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky121824Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1551522Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111512