Noniin..

Tinalilja

Siellä se taas möllöttää.. Täysikuu. On se vaan niin kaunis.. pitäneepä mennä ihan ulos asti ja heittäytyä hankeen tuijottelemaan taivaalle..

Ja sitten tajusin innostuneeni katulampusta... *nolous*
Siellä se tympeä lamppu pönötti missä aiemminkin, mutta kun ajatus harhailee niin ajatus harhailee..

3

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AROSUSI-09

      on seuraava täysikuu.Älä suotta nolostu.Tekevälle sattuu.Itse torkahdin kerran puistonpenkille ja herätessä alkoi sydän hakata,kun ylläni paistoi kirkas valo,että nyt NE hakee mut.Pöh.Katulamppu.

    • vihaan kuuta

      Se katsoo kylmillä silmillään verhon läpi, tuntuu että se tuijottelee seinienkin lävitse ja huutaa äänettömästi. - Älä nuku, ole valpas, se sanoo. Olen väsynyt. Haluan nukkua. Kuu on armoton laiskalle. Kun juoksee öisessä taivaanrannassa kani käpälissään ja huutaa pakkasukolle, kuu katsoo hyväksyvästi. Kun haluaisi levätä - se ei halua ymmärtää. Kauhea orjapiiskuri tuo kuu-ukko joka loi merelle siltaa.

      • tinalilja

        Se on kulkenut kanssani jo parikymmentä vuotta. Lempeä matkakumppani ja hiljainen seuralainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3710
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3492
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      91
      3313
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      58
      2732
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      72
      2550
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2211
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      50
      1380
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1125
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1112
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1088
    Aihe