Onko iisalmessa muita paikkoja kuin ammattitaidoton kehypaja, jonne voisi viedä polkupyörän huoltoon?
Polkupyörä huoltoon?
7
1191
Vastaukset
- joo
Pyöräpojat
- Ovelaa!
Ensin itse kysyy ja sitten itselleen vastaa! Mitenkä maltoit puolitoista tuntia oottaa ennen kuin ehätit vastaamaan? - Tämän sorttinen "mainonta" on kuule lukijoiden aliarvioimista, jos et satu tietämään.
Onko se pyöräpojat se virma asemalle mennessä, jonka ympäristö on ihan kamalan näköinen, joku pyörän raato roikkuu puussa yms, kumma että keskikaupungilla annetaan tuommosta olla. - todettu
Ovelaa! kirjoitti:
Ensin itse kysyy ja sitten itselleen vastaa! Mitenkä maltoit puolitoista tuntia oottaa ennen kuin ehätit vastaamaan? - Tämän sorttinen "mainonta" on kuule lukijoiden aliarvioimista, jos et satu tietämään.
Onko se pyöräpojat se virma asemalle mennessä, jonka ympäristö on ihan kamalan näköinen, joku pyörän raato roikkuu puussa yms, kumma että keskikaupungilla annetaan tuommosta olla.paikka on savonk. ja karjalank. kulmassa videoliikkeen vieressä vastapäätä seurahuonetta. Onko tarpeeksi tarkkaa?
- pettynyt
todettu kirjoitti:
paikka on savonk. ja karjalank. kulmassa videoliikkeen vieressä vastapäätä seurahuonetta. Onko tarpeeksi tarkkaa?
Videoliikkeen vieressö seurahuoneen vastapäätä ei ole sanoissaan pysyvä henkilö. Piti pyörääni kuukauden huollossa, vaikka lupasi jo samalle viikolle. Aina kun uusi pyörä, ja hänen mielestää ilmeisesti tärkeämpi asiakas tuli, oma pyäräni vain odotti ja odotti. Raivostuttavaa.
Olisi suoraan sanonut, että on kiire tai ei sinun pyörä tuo tarpeeksi rahaa, olisin vienyt muualle. Yksi kuukausi perushuoltoon on liian pitkä aika, varsinkin kun on luvattu muuta. - cäpslöck
Ovelaa! kirjoitti:
Ensin itse kysyy ja sitten itselleen vastaa! Mitenkä maltoit puolitoista tuntia oottaa ennen kuin ehätit vastaamaan? - Tämän sorttinen "mainonta" on kuule lukijoiden aliarvioimista, jos et satu tietämään.
Onko se pyöräpojat se virma asemalle mennessä, jonka ympäristö on ihan kamalan näköinen, joku pyörän raato roikkuu puussa yms, kumma että keskikaupungilla annetaan tuommosta olla.Ovelaa:lle tiedoksi että luin vastaukset vasta nyt.
Tosiaankin, siinä paikallahan taitaa ollakin joku pyöräliike. Eikö pyörälle voi varata aikaa tai edes päivää milloin se huolletaan? Ei pitäisi olla liian vaikea toteuttaa... listaan vaikka yksi pyörä per päivä niin varmasti ennättää sinä päivänä huoltaa. Aikaa varaamattomat pyörät huollettaisiin silloin kun joutaa. - kauemmaksi
todettu kirjoitti:
paikka on savonk. ja karjalank. kulmassa videoliikkeen vieressä vastapäätä seurahuonetta. Onko tarpeeksi tarkkaa?
Oikeustalon takana on Pyöräpojat. Siellä osaavat. Eli Seurahuonelta asemalle päin, ei vastapäätä.
- tuon
cäpslöck kirjoitti:
Ovelaa:lle tiedoksi että luin vastaukset vasta nyt.
Tosiaankin, siinä paikallahan taitaa ollakin joku pyöräliike. Eikö pyörälle voi varata aikaa tai edes päivää milloin se huolletaan? Ei pitäisi olla liian vaikea toteuttaa... listaan vaikka yksi pyörä per päivä niin varmasti ennättää sinä päivänä huoltaa. Aikaa varaamattomat pyörät huollettaisiin silloin kun joutaa.huoltas itse, nainen kun olen ja tottunut tekemään jopa pyörähuoltoja. Laiskuus iskee joskus mutta perushommat sujuu( on jopa tullut kasattua kehypajan jäljiltä vaihteisto uusiks)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli295654Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144264Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403227IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm522901Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3191472Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861328- 601249
- 791159
Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2221158Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul4011151