Oon purjevenettä hankkimassa ja tyrkyllä olisi El bimbo merkkinen paatti.
En ole nähnyt kuvaa veneestä ja netistäkään en juuri mitään löytänyt kyseisestä.
Kertokaahan joku joka tietää tuosta veneestä jotain että soveltuuko aloittelevalle purjehtijalle, mitat tuossa on n 6x2m
Kiitos.
En ole nähnyt kuvaa veneestä ja netistäkään en juuri mitään löytänyt kyseisestä.
Kertokaahan joku joka tietää tuosta veneestä jotain että soveltuuko aloittelevalle purjehtijalle, mitat tuossa on n 6x2m
Kiitos.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä vene sinulle osta pois.
Voinko tiedustella missä kyseinen myynnissä oleva vene sijaitsee? Olen käynyt yhtä El Bimbona mainostettua venettä katsomassa, mutta kyseinen vene olisi kaivannut pikemminkin pommia kuin uutta omistajaa..
Lahden suunnalla tämä on.
Bimbot:
http://www.itp.net.pl/~stormy/faq/jachty/elbimbo.html
http://www.mazury.info.pl/sprzedam/drobne/ogloszenia.php
http://www.boot-24.com/img/ins/NAVIMOR-EL-BIMBO_thumbnail_10874_1_200.jpg
Jacht balastowo - mieczowy dł. 6m,szer. 2,05m, zanurzenie 0,5m, stan dobry, zadbany. Więcej fotek i informacji na maila. Cena do rozsądnej dyskusji.
cena: 8000zł
Kontakt: Waldemar Olesiński, Olsztyn, tel. 691-767-897, e-mail: [email protected]
Viittaako tuo edellisen repliikin linkissä oleva Mazury-termi Puolassa alueeseen, joka englanniksi tunnetaan nimellä Mazurian Lakes vai mitä tarkoittaa. Puola vähän hakusessa, kun ei ole tullut 16 vuoteen käytyä.
marion rung taisi voittaa sopotissa jotain laulukilpailuja. onkohan nimi tullut el bimbo -laulun mukaan joka ei kai tarkoita mitään muuta kuin ehkä hölmöä.
tuolla niitä järvipurkkareita näkyy enemmänkin:
http://www.nzs.pw.edu.pl/nzs/index.php?page_ID=28
Jees. Jos se kerran on Lahden lähistöllä, niin kyllä se sitten mahtaa olla sama vene, jota itsekin tullut käytyä ihmettelemässä. Kannattaa tietysti käydä katsomassa jos kiinnostusta on.