Kokkolan sinkut.....

Missä te käytte bilettämässä, kuinka moni päätyy baari-illan jälkeen toisen sinkun kanssa samaan sänkyyn, kuinka moni on vapaaehtoisesti sinkku koska se on vain hauskaa, kuin moni haaveilee miehestä elämäänsä, tai naisesta...jos siis on mies ;) Ja onko kokkolassa paikkaa jossa käy sinkkuja, vai käyttekö te siellä täällä hurvittelemassa, katsastamassa apajia...KERTOKAA SINKUT SALAISUUTENNE :)
92442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Moni pysyy sinkkuna, ettei tarvii selitellä typerille työkavereille...

Äänestä

Odota kun Onnela tulee! Silloin on menoa.

Äänestä

"sinkku" olen, mutta en käy Kokkolassa baareissa ollenkaan. Ei täällä ole ainuttakaan sellaista mestaa mikä kiinnoistaisi..

Käyn lähes joka viikonloppu muissa kaupungeissa keikoilla. Ja sieltä kyllä löytyy aina muitakin sinkkuja - miehiä ja naisia ;)

Äänestä

Mikäli haluaa siedettävän näköstä seuraa ittelleen ja jostain "bilepaikasta" sitä haluaa niin eiköhän se kannata suunnata chessii. Ja ehkä myöhemmi Onnelaan... riippuen mitä sakkia se alkaa vetämään puoleensa.

Äänestä
  • Vaatii kyllä onnela jos ois porukaa siellä perjantainakin ettei vain lauantaina, niinku kokkolassa on aina ollut.Toivottavasti tulee hyvä menomesta kun sessi kalle seurahuone ovat PASKOJA!

    Äänestä

No, aina ei jaksa biletellä kun paikat on niin huonoja. Satunnaiset jutut ei kiinnosta, olen sinkku vapaaehtoisesti; päätin suhteen ja etsin tarkasti :-)
Tällä hetkellä on hyvä olo viilettää ja kai se äijykkäkin sitten joskus varmistuu...

Äänestä
  • eli ei todellakaan kannata täällä Kokkolassa käydä ulkona, kun täällä ei oo mitään paikkoja meille 30-50-vuotiaille. Ennemmin pitää lähteä pariks yöks hotelliin joko Ouluun tai Jyväskylään, tai vaikkapa risteilemään

    Äänestä

  • romantika kirjoitti:

    eli ei todellakaan kannata täällä Kokkolassa käydä ulkona, kun täällä ei oo mitään paikkoja meille 30-50-vuotiaille. Ennemmin pitää lähteä pariks yöks hotelliin joko Ouluun tai Jyväskylään, tai vaikkapa risteilemään

    no eilen kävin kallessa ja siellä oli tommi läntinen, hulmuavalla punasella tukallaan...ja ravintola oli täynnä, ovessa oli lappu...mut päästiin sisälle...ja sehän oli jumalauta sinkkujen paratiisi. Joka ikäluokkaa löyty, ja niitä ihania komeita miehiä joita ei näe zessissä tai seurahuoneella. Oli todella hauska ilta ja aijon mennä sinne jatkossakin hurvittelemaan :)

    Äänestä

Niin kerron salaisuuteni.

(vain jos olet nainen)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


free, single & available kirjoitti:

Missä te käytte bilettämässä, kuinka moni päätyy baari-illan jälkeen toisen sinkun kanssa samaan sänkyyn, kuinka moni on vapaaehtoisesti sinkku koska se on vain hauskaa, kuin moni haaveilee miehestä elämäänsä, tai naisesta...jos siis on mies ;) Ja onko kokkolassa paikkaa jossa käy sinkkuja, vai käyttekö te siellä täällä hurvittelemassa, katsastamassa apajia...KERTOKAA SINKUT SALAISUUTENNE :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu