Tulikin mieleen keskusteluista

I look up and see things wh...

Ufot, demonit, avaruusolennot.

Jotku ihmiset kuvaavat avaruusolennot demoneina, pahan olentoina. Toiset taas kuvaavat heitä hyvinä olentoina jotka pitävät ihmisiä hyvässä uskossa ja pitävät uskonsa kanssa hyvän valtin, että ei tarvitse paljon pelätä uhkaa. Toiset taas pitävät heitä normaaleina, ei yliolentoina (Jumala) tai aliarvoisina (virhe), eli täysin normaaleina, niinkuin pidämme osia ihmisiä täälläkin normaaleina.

Te luotte itse itsellenne oman maailman minkä haluatte, kukaan ei ole estämään muutoksen teossa.
Mutta muistakaa jos muutatte maailmaa, voitte siitä joutua kärsimään, jos teette hyvin pahaa ja ilkeää, mitä koskaan ei saisi tehdä maailmalle.

Toisten elämänmuotojen kanssa eletään ja sillä selvä, silti meillä on vielä ihmisiä jotka vastustavat uuden eliömuodon syntymistä.

Eli kysymys miksi, miksi ei saisi tulla uutta maailmaamme, miksi pitäisi olla aina sama maapallo ja eikä ketään koskaan vierellämme, miksi emme saisi tutustua kehenkään uuteen rotuun, miksi, miksi näin.

Kaikesta on vain ajankysymys, milloin ja miten.

Se mitä teet tai luot, voi vaikuttaa useaan osaan maapalloamme ja jopa ulkopuolelle maailmaamme, tuntemattomaan syvyteen.

Miksi haluamme epäillä jotain sellaista mikä on olemassa, ja elää jossain päin maailmaamme, haluammeko vain siksi elää että saamme tappaa uuden elämän alun. Ei, emme halua tappaa elääksemme, haluamme rauhansovinnon, mihin voimme pyrkiä yhdessä, mutta emme voi yksin pyrkiä tähän, tarvitaan enemmän, enemmän enemmän ihmisiä. Haluan todellisen rauhan maailmaan, haluan tehdä suuren rauhansopimuksen uusien ja vanhojen eliömuotojen kanssa, jotta voisimme turvata elämämme ja itsemme ikuisesti.

Mutta ei se vain tule noin vain se rauhansopimus maailmaan, ei kaikki ihmiset halua rauhaa maailmaamme, osa meistä haluaa yrittää kurkottaa valtaistuimensa korkeammalle.

Useasti olen kuullut täällä puhutun asian joka on mietittyttänyt minuakin, se on -: Ihmisten keskuudessa liikkuisi muukalaisia soluttautuneina ihmisten joukkoon.

Useasti tämä "Muukalaiset ihmisten keskuudessa" on herättänyt minussa hienoja ajatuksia, ja kuvitelmia, että miten asian laita voisi olla. Heillähän on niinsanotusti sellaista teknologiaa joka voi muuttaa hahmon muotoa. Mutta yleensä he voivat vaikuttaa mielentajuntaamme, eli siihen että mielessämme asiat näyttävät ihmisiltä, mutta oikeasti he ovatkin muukalaisia, ja se mitä tunnemme heidän kehosta tai jonkin tunteen, voi tuntua mielessämme että se on ihmisen keho johon kosketamme.

Nyt teille varmaan tuli tuosta tuntoaisti jutusta mieleen seksi. Eivät he tule raiskaamaan sua noin vain, he voivat alussa flirttailla normaalisti ja sitten mennä sänkyysi sinun ehdoillasi. Eivät he ole pervoja. He jos he tulevat johonkin hahmon muotoon, on se että ne kaikki eivät osaa käyttäytyä kuin ihmiset. Joten aika helposti erotat muukalaisen ja ihmisen.

Olen kuullut monella palstalla sodasta muukalaisia vastaan kirjoitelmia. He jotka vastustavat uuden elämän alkua, niin ajatelkaa itse avaruudessa ja sitten vaikka minä hyökkäisin päällesi ja tappaisin sinut ilman syytä. Ajattele itsessäsi miltä tuntuisi olla se johon kohdistat vihasi. Opettele ensin kohtaamaan asiat eri tavalla, sitten puhu sodasta, jos päädytään sellaiseen tilanteeseen, koska tänne ei ole vielä hyökätty ja paistettu makkaraksi koko ihmiskunta.

Jos sanot että pitäisi tappaa muukalaisia, niin ajattele, miksi he eivät ole tuhonneet vielä tätä maapalloa, miksi olemme olleet elossa monta vuotta. Jos tämä maapallo haluasiin vallata, ei kestäisi kauan kun tämä maapallo olisi pillun päreinä, eikä ne edes tarvi tälläistä tuhoon menemässä olevaa maapalloa. Ja jos tämä haluttaisiin vallata, olisi tämäkin ammuttu jo.

Sitten kuulin joltain keskustelu palstoilta demoneista, että muukalaiset olisivat demoneita.
Tähän liittyy kristinusko, jonka yleensä joku ottaa väärällä tavalla, ja vähän liian tosissaan. Yleensä vanhassa uskonnossa jossa puhuttiin goljateista ja nuista, olivat elämänmuotoja myös, mutta goljatit yleensä vihasi ihmisiä, koska he eivät ymmärtäneet ihmisten päälle mitään.

No siirrytäämpäs vielä vanhempaan aikaan jolloin puhuttiin zeuksesta ja hadeksesta ja muista jumalista. No, nämä jumalaksi itseään kutsuvat henkilöt tietenkin leikkivät ihmisillä ja tekivät itsestään palvonta kohteen koska ihmiset eivät ymmärtäneet sitä mitä he näkivät. Jonain päivänä se muuttui, kaikki katosivat kun he säikähtivät ylempi arvoisempaa rotua, josta emme vielä tiedä, mutta siitä tuli meidän jumalamme, joka karkotti kaiken pahan maanpäältä.

Syntyi uusi aika, jolloin hän oli tuonut maailmaamme valkeuden. Ei enää palavilla kärryillä olevaa ratsumiesta hevosien selässä, jättiläisetkin katosivat sinä päivänä. He pitivät itseään sankareina ja sankarit pitivät itseään jumalina, ja ihmiset olivat heidän pelinappuloitaan, ja sitten yhtäkkiä sankarit tulivat ja pelastivat ihmiset, ja rupesivat palvomaan enemmän heitä.

Ketään en pidä jumalana vaikka olisi kuinka hänellä voimia, pidän häntä rotuna, uutena eliömuotona, hyvänä olentona. Se rotu mullisti koko maailmankaikkeuden, ja pyyhki kaiken pahuuden pois kauemmas tästä maailmasta. Muistakaa se että pahaa ei koskaan ole jos sitä ei luo, ja paha on se joka tekee pahaa toiselle.

Mutta jos kuvaatte muukalaisia demoneina ja sellaisina pahan olentoina, ne tulevat keskiajasta jolloin tuli kuvitelma uudesta olennosta demonina.

Maailmoja on äärettömästi, ja niitä voi luoda kokoajan lisää jos haluaa. Mutta se mitä kuoleman jälkeen tulee, on teidän päätöksissä, mihin uskotte ja mitä haluatte. En ole eronnut kirkosta, enkä haluakkaan, koska haluan pitää rauhan yllä, mutta osa meistä kyllä ottaa senkin asian tosissaan. Pahat demonit hyökkää avaruudesta. Lol.

No siirrytäämpäs vielä siihen keskiaika juttuun, jolloin ihmiset pitivät jumalina heitä jotka ovat heitä ylempänä. No ihmiset olivat aika pöllöjä siihen aikaan, ei tiedetty niin avaruudesta mitään. Ja he olennot jotka näyttivät kasvonsa, olivat niinsanottuja demoneita, eli saatanan kätyreitä. Sitten he jotka eivät näyttäneet kasvoja ja viestittelivät ihmisille ihan telepaattisesti, pidettiin oikeana jumalana.

Jos nyt mentäisiin keskiaikaan, ja otettaisiin digikamera mukaan keskiajalle, sitten käskettäisiin ryhmä ja otettaisiin kuva. Ei kauaankaan kun he luulisivat että heidän sielunsa on teljettynä digikameraan ikuisesti. Ja sitten kohta puhuttaisiin riivatusta tai pahasta olennosta, eli demonistakin.

Teknologia tekee henkilöstä pahan vanha ajan mukaan. Miksi he pelkäsivät silloin teknologiaa, ei varmaankaan siksi että he kuolisivat vaan siksi että heille oli opetettu se. Ei tuonkaan rodun käsissä pysynyt kauaankaan ihmiset, kun he rupesivat kapinoimaan ja epäilemään. No nekin rupesivat keskenään kinastelemaan, tapetaan kaikki avaruudesta tulleet oliot, he ovat demoneita, tai riivattuja, tai pahan kätyreitä.

No ei kauaankaan kun toinen rotu tuli ja syöksi sen toisen rodun vallasta, jee, vuhuu. No nyt on ainakin tämän rodun käsissä pysynyt hyvin asiat kuka meidän kanssamme nyt on. Ja nyt kun ajat ovat muuttuneet, ovat heidänkin tottumukset muuttuneet ihmisiin, meistä katsokaas on tullut järkevämpiä, ei enää keskiajan pöllöilijöitä ^^. No kuitenkin nyt ei tarvitse pelätä että tänne hyökkäisi kunnon avaruusolento lauma joka olisi paha, koska nyt on enemmän meidän maailman valtakunnassa, enemmän hyväntahtoisia avaruusolentoja, jotka haluavat hyvää.

Vanhassa ajassa ei sillon vielä tajunneet avaruusolennotkaan mitään kun olivat alkukantaisia, mutta nyt syntyi uusi rotu joka mullisti maailman, ei enää surua ja pelkoa.

Nyt mekin etsimme samaa kuin he, tai en tiedä etsiköö he vielä, mutta lauseella keitä he ovat, pitäs näyttää päässämme, mitä ajattellaan.

Eli alkukantaisia kuin mekin olimme kehitysvaiheessa, niinkuin kunnon vanhan ajan pöllöt ^^.

Ja mitä älykkäämpi, osaavat he ottaa asian paremmalta puolelta, eli osaavat käsitellä asiaa monella tavalla.

Ja sitähän sanotaan, mitä älykkäämpi sitä järkevämpi. Mutta usein ihmisissä on se ongelma, että osa meistä leuhkii, isottelee älykkyydellään että sanoo: Hei vähäkö mää oon parempi ku sä ku mä oon älykkäämpi ku sä kun saan parempii numeroit ku sä vähäkö sä oot paska et saa olla jengissä mukana.

Mutta vaikka useista avaruusolennoista sanotaan että heillä ei olisi älyä joka suuntaisii hyvään päin. Vaikka heillä olisi minkälaista teknologiaa, osa heistä käyttää vain sitä puolustamiseen jos on tarve, ei tuhoamiseen, ei tappamiseen ilman syytä.

Ei ketään tapeta ilman syytä, kyllä se järkiki sanoo että ketään ei saa tappaa. Silti mekin vaan pöllitään niiden muukalaisten ruumiita ja viedään ne tutkimus keskukseen tutkittavaksi ja jätetään ne mädäntyyn johonkin ihme kylmävarastoon.

Siis meillehän ne yrittää sepittää rauhasta ennemmin kuin sodasta. Ei ne mitään solttupoikia ole jotka haluavat maailmanvaltaa. Ei jumaliste kun on vaikea uskoa todeksi että heitä kaikkia pidetään pahana. Voin sanoa suorasanaisesti että haistakaa koko sakki paska jos te uskotte että me oltaisiin vain hyviä ja muut muukalaiset pahoja.

Jos kaikki olisi pahaa, ei olisi edes tätä paskaa planeetta jota me syöstetään tuhoon kaikilla aineilla. Kaasut ja kaikki, varsinkin tupakka ja autojen pakokaasut, ja tehtaiden piipuista tulevat savut voi syöstää meidän kasvihuoneilmiön pahentumiseen.

Ja ei sitä tarvitse tekstien perusteella ajatella että he olisivat yksi palvonnan kohde. Voitte ajatella jotain kaunista ja hienoa, ja mielenkiintoista heistä. Maailma näyttää paremmalta jos katsotte sitä kauniimmalta silmäpuolelta, eli pidätte maailmaa kauniimpana kuin koskaan. On muitakin kuin tämä planeetta, on hienoja ja kaunista näkymää avaruudessa, on kaikkea mitä haluasitte kokea. Pysykää siis rauhallisena elämässänne ja hyvällä mielellä.

Jos tuntisimme näin kasvokkain nämä olennot, pitäisimme heitä normaaleina. Mutta kaikki johtuu epäilystä ja pelosta, epäilemme toisia ihmisiä että he ovat pahoja, vaikka kaikki heistä eivät ole pahoja. Myös muukalaiset ovat meidän epäily listalla, keitä he ovat, miksi he ovat maapallollamme käväisemässä välissä, minkänäköisiä he ovat, ja niin edelleen.

Joo tuli paljon kirjoiteltua taas kerran.
Kirjoitan seuraavaan keskustelu palstaan taas lisää juttua ufoista ja avaruusolennoista, koska nekin ovat osaa kiinnostavaa aihetta ja ihmeellistä. No aina välissä tulee tietoa liikaa päähän että pitää jonnekkin ne sitten laittaa päästä ja jakaa muiden kanssa. On hyvä että täällä osa ihmisistä jaksaa kuunnella, ja ajatella samoin kuin minä.

Sanokaa rehellisesti luitteko koko jutun kun kirjoitatte kommentteja. Ja rohkeasti kirjoittelemaan. Hyvin mielin hyvää elämää toivottaa tämän palstan kirjoittaja kaikille ufojen ja avaruusolentojen ystäville ^^.

Keep allways truth with you, you can tell it everytime when you want to everyone, but hide to shadows, you look normal, and you can keep life going on, be yourself and live again.

15

1258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • I look up and see things wh...

      but hide to shadows

      Siinä pitäisi lukea but dont hide to shadows.

      Unohtui minulla dont sana ^^.

      • Mitä järkeä tässä kaikessa höpötyksessä siis sitten oli?-) Missä pää ja häntä? Vai oliko teksti pelkästään satunnaisten ajatusten tanssia taas häiriintyneen hörhön päässä, miltä se niin näyttikin.

        Ihmiset haluavat rauhaa, totta, mutta jopa 'kurkoittaessa valtaistuintaan korkeammalle' vaaditaan yhteistyötä ja sen avulla saadaan ote toisesta osapuolesta, ei enää millään brutaalilla voimalla.

        "Heillähän on niinsanotusti sellaista teknologiaa joka voi muuttaa hahmon muotoa." Ööh :D Mikä on lähteesi? Mistä joku on saanut tietää tuollaisesta laitteesta ja eteenkin kuka? Tuo mielentajuntaan vaikuttaminen taas - kuten asian ilmaisit - on jälleen mahdotonta, tuostakin tahtoisin kuulla lähteen, ei kannata keksiä omasta päästä noita juttuja -_- Hermoratoihin radikaalisti vaikuttaminen ja kokonaisen lopputuloksen aikaansaaminen ilman kirurgisia toimenpiteitä voidaan unohtaa. Ajatusten voimasta tai muista maagisista yliluonnollisista kyvyistä höpöttäminen on täyttä järjettömyyttä, jos joku on eri mieltä niin olkoot kiltti ja esittäkööt minulle rutkasti todisteita.

        "...zeuksesta ja hadeksesta ja muista jumalista. No, nämä jumalaksi itseään kutsuvat henkilöt tietenkin leikkivät ihmisillä ja tekivät itsestään palvonta kohteen koska ihmiset eivät ymmärtäneet sitä mitä he näkivät. Jonain päivänä se muuttui, kaikki katosivat kun he säikähtivät ylempi arvoisempaa rotua, josta emme vielä tiedä, mutta siitä tuli meidän jumalamme, joka karkotti kaiken pahan maanpäältä." Tässä niin paksua sontaa kuin voi olla, missä historiankirjoituksessa käsitellään asiat näin? :D Hei, jonkinlaista kontaktia nyt realimaailmaan sieltä mielikuvitushörhöilystä. Pahuuskin on välttämättömyys. Mikä on toiselle pahaa, tarkoittaa toiselle hyvää.

        Olet kyllä ollut jollain täysin erillä keskiajalla mitä maapallolla ollaan käyty. Suosittelisin tutustumaan todellisuuteen jos sinua historia kiinnostaa, mitään Zeuksia tai Thoreja et kuitenkaan sieltä löydä. Ne ovat olleet mielikuvitusta siinä missä Jumalakin - tai ainakaan ne eivät ikinä ole itse vaikuttaneet ihmisten elämään eivätkä ikinä tule vaikuttamaan. Minkähän geeniperimän mukaan oikein olet löytänyt uusia rotuja? :D Kumma kun biologit ja muut eivät ole huomanneet. Kuinka alkukantainen rotu olisi voinut tulla avaruudesta tänne keskiajalla? :D Ihan järjetöntä läppää.

        "Silti mekin vaan pöllitään niiden muukalaisten ruumiita ja viedään ne tutkimus keskukseen tutkittavaksi ja jätetään ne mädäntyyn johonkin ihme kylmävarastoon." Missä on tällainen tutkimuslaitos? Lähteitä, artikkeleita tai _mitään_ luotettavaa aineistoa?

        "No aina välissä tulee tietoa liikaa päähän että pitää jonnekkin ne sitten laittaa päästä ja jakaa muiden kanssa." Olisi hienoa jos tuo häkellyttävä absoluuttisen oikea tieto tulisi jostain konkreettisesta lähteestä eikä pelkästään sieltä omasta päästä :D

        Ainoassa asiassa missä tunnuit olevan oikeassa oli tuo, että on järjetöntä odottaa avaruusolentojen olevan aggressiivisia tai luonteeltaan pahoja. Suosittelisin psykiatrikäyntejä.


      • Owashin wihaaja
        Owashi kirjoitti:

        Mitä järkeä tässä kaikessa höpötyksessä siis sitten oli?-) Missä pää ja häntä? Vai oliko teksti pelkästään satunnaisten ajatusten tanssia taas häiriintyneen hörhön päässä, miltä se niin näyttikin.

        Ihmiset haluavat rauhaa, totta, mutta jopa 'kurkoittaessa valtaistuintaan korkeammalle' vaaditaan yhteistyötä ja sen avulla saadaan ote toisesta osapuolesta, ei enää millään brutaalilla voimalla.

        "Heillähän on niinsanotusti sellaista teknologiaa joka voi muuttaa hahmon muotoa." Ööh :D Mikä on lähteesi? Mistä joku on saanut tietää tuollaisesta laitteesta ja eteenkin kuka? Tuo mielentajuntaan vaikuttaminen taas - kuten asian ilmaisit - on jälleen mahdotonta, tuostakin tahtoisin kuulla lähteen, ei kannata keksiä omasta päästä noita juttuja -_- Hermoratoihin radikaalisti vaikuttaminen ja kokonaisen lopputuloksen aikaansaaminen ilman kirurgisia toimenpiteitä voidaan unohtaa. Ajatusten voimasta tai muista maagisista yliluonnollisista kyvyistä höpöttäminen on täyttä järjettömyyttä, jos joku on eri mieltä niin olkoot kiltti ja esittäkööt minulle rutkasti todisteita.

        "...zeuksesta ja hadeksesta ja muista jumalista. No, nämä jumalaksi itseään kutsuvat henkilöt tietenkin leikkivät ihmisillä ja tekivät itsestään palvonta kohteen koska ihmiset eivät ymmärtäneet sitä mitä he näkivät. Jonain päivänä se muuttui, kaikki katosivat kun he säikähtivät ylempi arvoisempaa rotua, josta emme vielä tiedä, mutta siitä tuli meidän jumalamme, joka karkotti kaiken pahan maanpäältä." Tässä niin paksua sontaa kuin voi olla, missä historiankirjoituksessa käsitellään asiat näin? :D Hei, jonkinlaista kontaktia nyt realimaailmaan sieltä mielikuvitushörhöilystä. Pahuuskin on välttämättömyys. Mikä on toiselle pahaa, tarkoittaa toiselle hyvää.

        Olet kyllä ollut jollain täysin erillä keskiajalla mitä maapallolla ollaan käyty. Suosittelisin tutustumaan todellisuuteen jos sinua historia kiinnostaa, mitään Zeuksia tai Thoreja et kuitenkaan sieltä löydä. Ne ovat olleet mielikuvitusta siinä missä Jumalakin - tai ainakaan ne eivät ikinä ole itse vaikuttaneet ihmisten elämään eivätkä ikinä tule vaikuttamaan. Minkähän geeniperimän mukaan oikein olet löytänyt uusia rotuja? :D Kumma kun biologit ja muut eivät ole huomanneet. Kuinka alkukantainen rotu olisi voinut tulla avaruudesta tänne keskiajalla? :D Ihan järjetöntä läppää.

        "Silti mekin vaan pöllitään niiden muukalaisten ruumiita ja viedään ne tutkimus keskukseen tutkittavaksi ja jätetään ne mädäntyyn johonkin ihme kylmävarastoon." Missä on tällainen tutkimuslaitos? Lähteitä, artikkeleita tai _mitään_ luotettavaa aineistoa?

        "No aina välissä tulee tietoa liikaa päähän että pitää jonnekkin ne sitten laittaa päästä ja jakaa muiden kanssa." Olisi hienoa jos tuo häkellyttävä absoluuttisen oikea tieto tulisi jostain konkreettisesta lähteestä eikä pelkästään sieltä omasta päästä :D

        Ainoassa asiassa missä tunnuit olevan oikeassa oli tuo, että on järjetöntä odottaa avaruusolentojen olevan aggressiivisia tai luonteeltaan pahoja. Suosittelisin psykiatrikäyntejä.

        Owashi. Kerron sinulle asian, joka voi valaista päätäsi vähän enemmän. Rupeat ilman syytä haukkumaan henkilöä joka kertoo oman mielipiteensä tästä maailmasta. Oletko sinä jumala joka päättää kaikesta elämästä ja kuolemasta, oletko jokin hyvin korkealaatuinen olento joka päättää kaikista maailman asioista, oletko jumalolento joka päättää historiastamme.

        Owashi, olet aika paska jätkä, herjaat, haukut, et kunnioita koskaan toista ihmistä, olet sellainen ihminen jota vihataan, olet kuin rutto joka leviää leviämättömänä jonka leviämistä ei voi pysäyttää. Owashi kiltti, jättäisit oman höpö juttusi kauemmalle, tiedämme että olet fakettanut, huijannut, ärsyttänyt, tahallaan meitä jotka uskovat tuntemattomaan.

        Olet vain kateellinen meille owashi, olet kateellinen esimerkiksi tämän palstan kirjoittajalle, olet kateellinen muille koska et itse näe niin helposti asiaa päässäsi, on vain sinulla päässäsi vaiva, joka vaikuttaa siihen että kateus kasvaa.

        Jos kerta luulet tietäväsi historian ja teknologian jota maailmassa on, niin todista että raamattu on 100 % totta, ja muukalaisilla ei olisi edes muodonmuuttaja konetta, ja kukaan ei voisi vaikuttaa alitajuntaan, jne, jne.

        Jätä omat asiasi omaan päähän, äläkä tule tänne herjaamaan ja haukkumaan toista hulluksi, on vain ongelma, sinä et osaa, muut osaavat.

        Yritätkö leikkiä profeettaa tai moosesta tai jopa itse jumalaa, hanki elämä, jätä muiden elämät rauhaan, äläkä puutu toisen olemassa oloon.

        Ja kaikki saavat sanoa mielipiteensä vaikka omasta päästä mutta ei koskaan toista herjaavalla tavalla niinkuin sinä herjasit ja haukuit tämän palstan kirjoittajaa, että mitään mitä hän puhui ei olisi totta, että kaikki olisi väärää tietoa.

        Muista et ole jumala, olet vain ihminen.
        Miksi leikit jumalaa joka kertoo meille historian ja mitä muilla on, oletko vai käynyt maailman äärissä katsomassa mitä siellä on, et varmasti ole käynyt, eikä ne sinua edes ottaisi mukaan koska haukut heitä herjaat heitä. Kaikki mitä teet niin on sinulla herjaamista, fakettamista. Tällekkin palstalle tulit tämän palstan kirjoittajaa haukkumaan, herjaavilla lauseillasi.

        Muista tämä lause: Olemme erilaisia. Emme usko samaan kaikki.

        Todella vihaan oikeasti sinua owashi, eikä se ole minun syy että sinua vihataan, Se on oma syysi. Ajattele miltä toisista tuntuu kun kirjoittelet herjaavia, ajattele. Turha hermojasi tänne on purkaa, vaikka sanotaankin tätäkin palstaa hyväksi, itse olet itsesi pimeyden varjoon syöstänyt, ja itse pääset sieltä ylöskin, turha tänne on tulla märeksimään, ja haukkumaan muitten töitä.


      • Owashin wihaaja kirjoitti:

        Owashi. Kerron sinulle asian, joka voi valaista päätäsi vähän enemmän. Rupeat ilman syytä haukkumaan henkilöä joka kertoo oman mielipiteensä tästä maailmasta. Oletko sinä jumala joka päättää kaikesta elämästä ja kuolemasta, oletko jokin hyvin korkealaatuinen olento joka päättää kaikista maailman asioista, oletko jumalolento joka päättää historiastamme.

        Owashi, olet aika paska jätkä, herjaat, haukut, et kunnioita koskaan toista ihmistä, olet sellainen ihminen jota vihataan, olet kuin rutto joka leviää leviämättömänä jonka leviämistä ei voi pysäyttää. Owashi kiltti, jättäisit oman höpö juttusi kauemmalle, tiedämme että olet fakettanut, huijannut, ärsyttänyt, tahallaan meitä jotka uskovat tuntemattomaan.

        Olet vain kateellinen meille owashi, olet kateellinen esimerkiksi tämän palstan kirjoittajalle, olet kateellinen muille koska et itse näe niin helposti asiaa päässäsi, on vain sinulla päässäsi vaiva, joka vaikuttaa siihen että kateus kasvaa.

        Jos kerta luulet tietäväsi historian ja teknologian jota maailmassa on, niin todista että raamattu on 100 % totta, ja muukalaisilla ei olisi edes muodonmuuttaja konetta, ja kukaan ei voisi vaikuttaa alitajuntaan, jne, jne.

        Jätä omat asiasi omaan päähän, äläkä tule tänne herjaamaan ja haukkumaan toista hulluksi, on vain ongelma, sinä et osaa, muut osaavat.

        Yritätkö leikkiä profeettaa tai moosesta tai jopa itse jumalaa, hanki elämä, jätä muiden elämät rauhaan, äläkä puutu toisen olemassa oloon.

        Ja kaikki saavat sanoa mielipiteensä vaikka omasta päästä mutta ei koskaan toista herjaavalla tavalla niinkuin sinä herjasit ja haukuit tämän palstan kirjoittajaa, että mitään mitä hän puhui ei olisi totta, että kaikki olisi väärää tietoa.

        Muista et ole jumala, olet vain ihminen.
        Miksi leikit jumalaa joka kertoo meille historian ja mitä muilla on, oletko vai käynyt maailman äärissä katsomassa mitä siellä on, et varmasti ole käynyt, eikä ne sinua edes ottaisi mukaan koska haukut heitä herjaat heitä. Kaikki mitä teet niin on sinulla herjaamista, fakettamista. Tällekkin palstalle tulit tämän palstan kirjoittajaa haukkumaan, herjaavilla lauseillasi.

        Muista tämä lause: Olemme erilaisia. Emme usko samaan kaikki.

        Todella vihaan oikeasti sinua owashi, eikä se ole minun syy että sinua vihataan, Se on oma syysi. Ajattele miltä toisista tuntuu kun kirjoittelet herjaavia, ajattele. Turha hermojasi tänne on purkaa, vaikka sanotaankin tätäkin palstaa hyväksi, itse olet itsesi pimeyden varjoon syöstänyt, ja itse pääset sieltä ylöskin, turha tänne on tulla märeksimään, ja haukkumaan muitten töitä.

        Mielipide? Mielipiteenä voi pitää vaikka sitä, että Jeesus harrasti lumilautailua tai, että Elvis oli oikeasti nainen. Tämän vuoksi mielipiteet eivät kiinnosta, totuus kiinnostaa ja vain totuus on tärkeää. Mistä ihmeestä joku ihminen kehittää mielipiteen, että keskiajalla ihmiset kävivät yhteistyötä muukalaisten kanssa tai että ufot ovat demoneita?! Totta #¤$!:ssa haukkuisin tällaisia hörhöjä joilla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Historiankirja kertoo mitä historiassa tapahtui ja ne asiat ollaan todistettu, taltioitu ja tutkittu. Onneksi en vain hauku vaan ilmoitan asiani kärjistetysti ja solvaavaan sävyyn mikä ärsyttää kovasti kaltaisiasi pieni sieluisia :>

        Äläkä toki tuomitse minua liian nopeasti, olenhan toki paska jätkä mutta vain ihmisille jotka käyttäytyvät täysin järjettömästi. Syvästi rakastan myös sisäpiiriäni ja yleensä ihmiset ovat melko yhdentekeviä. Olen vähintäänkin yhtäläisen rakastettu kuin vihattukin. Kutsu minua vapaasti satanistiksi :)

        Väität minua kateelliseksi, mutta kertoisitko vielä lisäksi mistä ihmeestä olen kateellinen? :D Voin kuitenkin jo luvata, ettei minulla liene mitään syytä olla kateellinen teille. Huoli moisesta pois siis.

        Olen kyllä käynyt sen verran kouluja ja kehnommallakin historianopetuksella sain kyllä loogisen kuvan maailmasta. Valitettavasti noista keskustelun aloittajan kirjoittamista jutuista ei ole ollut mitään todisteita, mutta taas _normaalille_ ja loogiselle käsitykselle on kaikki todisteet. Lisäksi kaikista naurettavinta on alkaa todistamaan jonkin asian olemassaolemattomuutta, hei järki käteen :P Asioita todistetaan todeksi, ei epätodeksi. Lisäksi mielisin olla mahdollisimman kaukana raamatusta sen täydellisen epätotuuden vuoksi. Olisi lystikästä todistaa ettei muodonmuuttajaa ole olemassa, mutta tahtoisin sitä ennen edes todisteita niiden muukalaisten olemassaolosta! :D Ja ihmisen alitajuntaan (huomattavan eri asia mistä aiemmin keskusteltiin) voi kyllä vaikuttaa, mutta ihmisen fysiologian ja rakenteen vuoksi mieleen ei ole mahdollista tehdä muutoksia pelkällä jännittävällä kuvitellulla ajatustenvoimalla.

        Tehän te olette kaikki esittämässä uutta profeettaa, minä seuraan todistettuja faktoja ja kerron vain tieteen tavoista sekä muodoista, sillä ne ovat jotain varmaa. Mielipiteensä saa kuka tahansa ilmaista, toki, mutta kannattaa varautua seurauksiin jos mielii kertoa kuinka hän on kotoisin kuusta ja asuu sillä Hitlerin kanssa tai muuta täysin yhtä lennokasta, sillä sitten asian totuusperäisyys kyllä tiedetään. Todistuksetkin olisivat mieleen :)

        Minua ei ole muuten kukaan vielä kutsunut noin montaa kertaa Jumalaksi, oikeastaan aika imartelevaa :P Enkä leiki jumalaa jos kerron vain ennalta todistetuista asioista tai todistettujen asioiden pohjalta kuinka jotkin asiat ovat mahdottomia toteuttaa (kuten juuri valonnopeudella matkustaminen). Sinä se näytät hermojasi purkavan :D Koita rauhottua, teet itsesi naurunalaiseksi.


      • epis
        Owashin wihaaja kirjoitti:

        Owashi. Kerron sinulle asian, joka voi valaista päätäsi vähän enemmän. Rupeat ilman syytä haukkumaan henkilöä joka kertoo oman mielipiteensä tästä maailmasta. Oletko sinä jumala joka päättää kaikesta elämästä ja kuolemasta, oletko jokin hyvin korkealaatuinen olento joka päättää kaikista maailman asioista, oletko jumalolento joka päättää historiastamme.

        Owashi, olet aika paska jätkä, herjaat, haukut, et kunnioita koskaan toista ihmistä, olet sellainen ihminen jota vihataan, olet kuin rutto joka leviää leviämättömänä jonka leviämistä ei voi pysäyttää. Owashi kiltti, jättäisit oman höpö juttusi kauemmalle, tiedämme että olet fakettanut, huijannut, ärsyttänyt, tahallaan meitä jotka uskovat tuntemattomaan.

        Olet vain kateellinen meille owashi, olet kateellinen esimerkiksi tämän palstan kirjoittajalle, olet kateellinen muille koska et itse näe niin helposti asiaa päässäsi, on vain sinulla päässäsi vaiva, joka vaikuttaa siihen että kateus kasvaa.

        Jos kerta luulet tietäväsi historian ja teknologian jota maailmassa on, niin todista että raamattu on 100 % totta, ja muukalaisilla ei olisi edes muodonmuuttaja konetta, ja kukaan ei voisi vaikuttaa alitajuntaan, jne, jne.

        Jätä omat asiasi omaan päähän, äläkä tule tänne herjaamaan ja haukkumaan toista hulluksi, on vain ongelma, sinä et osaa, muut osaavat.

        Yritätkö leikkiä profeettaa tai moosesta tai jopa itse jumalaa, hanki elämä, jätä muiden elämät rauhaan, äläkä puutu toisen olemassa oloon.

        Ja kaikki saavat sanoa mielipiteensä vaikka omasta päästä mutta ei koskaan toista herjaavalla tavalla niinkuin sinä herjasit ja haukuit tämän palstan kirjoittajaa, että mitään mitä hän puhui ei olisi totta, että kaikki olisi väärää tietoa.

        Muista et ole jumala, olet vain ihminen.
        Miksi leikit jumalaa joka kertoo meille historian ja mitä muilla on, oletko vai käynyt maailman äärissä katsomassa mitä siellä on, et varmasti ole käynyt, eikä ne sinua edes ottaisi mukaan koska haukut heitä herjaat heitä. Kaikki mitä teet niin on sinulla herjaamista, fakettamista. Tällekkin palstalle tulit tämän palstan kirjoittajaa haukkumaan, herjaavilla lauseillasi.

        Muista tämä lause: Olemme erilaisia. Emme usko samaan kaikki.

        Todella vihaan oikeasti sinua owashi, eikä se ole minun syy että sinua vihataan, Se on oma syysi. Ajattele miltä toisista tuntuu kun kirjoittelet herjaavia, ajattele. Turha hermojasi tänne on purkaa, vaikka sanotaankin tätäkin palstaa hyväksi, itse olet itsesi pimeyden varjoon syöstänyt, ja itse pääset sieltä ylöskin, turha tänne on tulla märeksimään, ja haukkumaan muitten töitä.

        Kirjoitushistorian alku nimimerkillä:

        Onko mielesi musta / owashi
        Kirjoittanut: epis 15.2.2006 klo 19.51

        Uskotko että itse perkele on olemassa ? Kun näitä juttuja luin tuli mieleen tälläiset ajatukset, kun taidat pitää tuosta mustastakin jonkin verran. Aika shokeraavaa sinun tekstisi, taidat vain tehdä tätä ihan muiden kiusaksi. Meitä kaikkia ei ole onneksi sinun ajatusmaailmalla varustettu. Olen aina uskonut käsitykseen että kaikilla henkilöillä on tietty tarkoitus, mutta nyt sekin ajatus tuli vakavaan pohdintaan. Olet Todella Outo Tapaus.



        Tämä uusin kirjoitus vahvisti epäilykseni jo alku kirjoituksissa täysin oikeaksi:

        ´ Syvästi rakastan myös sisäpiiriäni ja yleensä ihmiset ovat melko yhdentekeviä. Olen vähintäänkin yhtäläisen rakastettu kuin vihattukin. Kutsu minua vapaasti satanistiksi :) ´


        Sillon alussa huomioin että poika suorastaan pitää tai rakastaa mustaa. Tältä pohjalta ymmärtää paremmin pojan tarkoitusperät täällä palstalla.

        * itsekeskeinen tärkeilijä
        * erehtymätön tieto kaikesta
        * tiedemaailman keskeinen elämä
        * ei mitään henkistä elämää
        * muiden täysin aliarvioiminen
        * ei anna muille henkilöille mitään arvoa
        * täysin fanaattinen uskonnon kieltäjä
        * SAATANISTI - yksinkertaisesti !
        * nautii muiden herjaamisesta jne.


        Muista tämä lause: Älä vihaa vaan rakasta !

        - Joskus se vaan tahtoo unohtua muutamien henkilöiden kohdalla. Ehkä pojalla on jokin tietty tarkoitus täällä maan päällä ? En vain ole vielläkään keksinyt sitä. Pojan henkinen kehitys on vasta alku metreillä.


      • wihaa owashii
        Owashi kirjoitti:

        Mielipide? Mielipiteenä voi pitää vaikka sitä, että Jeesus harrasti lumilautailua tai, että Elvis oli oikeasti nainen. Tämän vuoksi mielipiteet eivät kiinnosta, totuus kiinnostaa ja vain totuus on tärkeää. Mistä ihmeestä joku ihminen kehittää mielipiteen, että keskiajalla ihmiset kävivät yhteistyötä muukalaisten kanssa tai että ufot ovat demoneita?! Totta #¤$!:ssa haukkuisin tällaisia hörhöjä joilla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Historiankirja kertoo mitä historiassa tapahtui ja ne asiat ollaan todistettu, taltioitu ja tutkittu. Onneksi en vain hauku vaan ilmoitan asiani kärjistetysti ja solvaavaan sävyyn mikä ärsyttää kovasti kaltaisiasi pieni sieluisia :>

        Äläkä toki tuomitse minua liian nopeasti, olenhan toki paska jätkä mutta vain ihmisille jotka käyttäytyvät täysin järjettömästi. Syvästi rakastan myös sisäpiiriäni ja yleensä ihmiset ovat melko yhdentekeviä. Olen vähintäänkin yhtäläisen rakastettu kuin vihattukin. Kutsu minua vapaasti satanistiksi :)

        Väität minua kateelliseksi, mutta kertoisitko vielä lisäksi mistä ihmeestä olen kateellinen? :D Voin kuitenkin jo luvata, ettei minulla liene mitään syytä olla kateellinen teille. Huoli moisesta pois siis.

        Olen kyllä käynyt sen verran kouluja ja kehnommallakin historianopetuksella sain kyllä loogisen kuvan maailmasta. Valitettavasti noista keskustelun aloittajan kirjoittamista jutuista ei ole ollut mitään todisteita, mutta taas _normaalille_ ja loogiselle käsitykselle on kaikki todisteet. Lisäksi kaikista naurettavinta on alkaa todistamaan jonkin asian olemassaolemattomuutta, hei järki käteen :P Asioita todistetaan todeksi, ei epätodeksi. Lisäksi mielisin olla mahdollisimman kaukana raamatusta sen täydellisen epätotuuden vuoksi. Olisi lystikästä todistaa ettei muodonmuuttajaa ole olemassa, mutta tahtoisin sitä ennen edes todisteita niiden muukalaisten olemassaolosta! :D Ja ihmisen alitajuntaan (huomattavan eri asia mistä aiemmin keskusteltiin) voi kyllä vaikuttaa, mutta ihmisen fysiologian ja rakenteen vuoksi mieleen ei ole mahdollista tehdä muutoksia pelkällä jännittävällä kuvitellulla ajatustenvoimalla.

        Tehän te olette kaikki esittämässä uutta profeettaa, minä seuraan todistettuja faktoja ja kerron vain tieteen tavoista sekä muodoista, sillä ne ovat jotain varmaa. Mielipiteensä saa kuka tahansa ilmaista, toki, mutta kannattaa varautua seurauksiin jos mielii kertoa kuinka hän on kotoisin kuusta ja asuu sillä Hitlerin kanssa tai muuta täysin yhtä lennokasta, sillä sitten asian totuusperäisyys kyllä tiedetään. Todistuksetkin olisivat mieleen :)

        Minua ei ole muuten kukaan vielä kutsunut noin montaa kertaa Jumalaksi, oikeastaan aika imartelevaa :P Enkä leiki jumalaa jos kerron vain ennalta todistetuista asioista tai todistettujen asioiden pohjalta kuinka jotkin asiat ovat mahdottomia toteuttaa (kuten juuri valonnopeudella matkustaminen). Sinä se näytät hermojasi purkavan :D Koita rauhottua, teet itsesi naurunalaiseksi.

        Älä osoittele aina sormillasi toista ihmistä, sinä taas tulet tänne osoittelemaan sormillasi että kaikki mitä sanot olisi totta, ja mitä muut sanovat ei olisi totta.

        Miksi näin. Oletko käynyt menneisyydessä ja tuonut historiat esiin, ei sulla jäbä ole edes aikakonetta, etkä sinä voi edes tehdä sitä nuilla aivoilla, ja kukaan ei anna sitä edes sulle.

        Todistatko sillä kaiken historian menneisyydestä, ajan jolloin ei ollut mitään. Sinun tekstistäsi huomaa että olet saanut käsityksen että ufot olisivat demoneita, näyttää siltä ettei owashi ole lukenut edes koko tekstiä.

        Smile merkit eivät auta sinua yhtään tulemaan järkevämmäksi, olet silti aina tyhmä. En voi sille mitään koska sinähän täällä kirjoitat toisten kirjoituksista väitelmiä, jotka kuvaavat heidän kirjoituksiaan negatiivisilla väitteillä.

        Negatiiviset väitteet ovat tulleet sinun elämääsi, koska itse olet tehnyt itsestäsi henkilön, jota kukaan ei usko, miksi olet tehnyt itsestäsi tämän henkilön, miksi yrität kaivaa raamatusta esille historiaa, jolla yrität väittää että kaikki olisi vain raamatun henkilöitä.

        Voivat raamatunkin henkilöt olla eri henkilöitä, esim muukalaiset jumalina ja erilaisina olentoina.
        Et voi tietää mitä tässä maailmassa on tapahtunut vaikka yritätkin todistaa kertomuksillasi jotain.

        "mutta tahtoisin sitä ennen edes todisteita niiden muukalaisten olemassaolosta!"

        Jaahas, nyt löytyi todiste sinun faketustasi vastaan, et ole varma onko heitä olemassa. Jaahas, kaikki mitä videoita ja muita on ollut faketusta.

        Ja olet monta päivää yrittänyt todistaa että kuvat olisivat totta ja kaikki. Ei sinullakaan muuta tekemistä ole kuin kiusata ihmisiä täällä.


      • epis kirjoitti:

        Kirjoitushistorian alku nimimerkillä:

        Onko mielesi musta / owashi
        Kirjoittanut: epis 15.2.2006 klo 19.51

        Uskotko että itse perkele on olemassa ? Kun näitä juttuja luin tuli mieleen tälläiset ajatukset, kun taidat pitää tuosta mustastakin jonkin verran. Aika shokeraavaa sinun tekstisi, taidat vain tehdä tätä ihan muiden kiusaksi. Meitä kaikkia ei ole onneksi sinun ajatusmaailmalla varustettu. Olen aina uskonut käsitykseen että kaikilla henkilöillä on tietty tarkoitus, mutta nyt sekin ajatus tuli vakavaan pohdintaan. Olet Todella Outo Tapaus.



        Tämä uusin kirjoitus vahvisti epäilykseni jo alku kirjoituksissa täysin oikeaksi:

        ´ Syvästi rakastan myös sisäpiiriäni ja yleensä ihmiset ovat melko yhdentekeviä. Olen vähintäänkin yhtäläisen rakastettu kuin vihattukin. Kutsu minua vapaasti satanistiksi :) ´


        Sillon alussa huomioin että poika suorastaan pitää tai rakastaa mustaa. Tältä pohjalta ymmärtää paremmin pojan tarkoitusperät täällä palstalla.

        * itsekeskeinen tärkeilijä
        * erehtymätön tieto kaikesta
        * tiedemaailman keskeinen elämä
        * ei mitään henkistä elämää
        * muiden täysin aliarvioiminen
        * ei anna muille henkilöille mitään arvoa
        * täysin fanaattinen uskonnon kieltäjä
        * SAATANISTI - yksinkertaisesti !
        * nautii muiden herjaamisesta jne.


        Muista tämä lause: Älä vihaa vaan rakasta !

        - Joskus se vaan tahtoo unohtua muutamien henkilöiden kohdalla. Ehkä pojalla on jokin tietty tarkoitus täällä maan päällä ? En vain ole vielläkään keksinyt sitä. Pojan henkinen kehitys on vasta alku metreillä.

        Ja tässä teille pienille porsaille jotka ette selvästikään tiedä mitä satanismi tarkoittaa:

        http://www.pakanaverkko.fi/uskonnoista/satanismi.shtml

        "Satanistit eivät usko sen enempää kristinuskon (tai minkään muunkaan uskonnon) Jumalaan kuin Saatanaankaan - Satanisti on itse oma jumalansa. Saatana symboloi satanistille synkkää, kehitysopillista entropian voimaa sekä ihmisen ylpeää ja lihallista luontoa. Saatana ei siis ole mikään tiedostava kokonaisuus, jota tulisi palvoa - pikemminkin jokaisessa ihmisessä itsessään oleva voimavaranto."

        Näinollen en usko Perkeleeseen tai edes Luciferiin. Enkä toki tee tätä vain kiusaksi, tämä on myös hyväksi teille jos ymmärtäisitte käytännönläheisen ja järkevän ajattelutavan, mutta niin, nautinhan minä kirjoittamisesta.

        - Jos olisin itsekeskeinen niin mainostaisin itseäni, mutta sen teette te minun puolestani.
        - Tietouttahan täällä käsitellään ja haetaan. On siis hyvin tärkeää seurata niitä polkuja jotka sitä oikeellisesti käsittelevät, ei mielikuvitusta.
        - Kyllä, tieteeseen se maailmankuvani perustuu sillä sen avulla me maailmaa näemme, emme mielikuvituksella. Useimpien ihmisten maailmankuva koostuu tieteestä sitten 1700-luvun valistuksen ajan.
        - Ufotutkimukseen tuskin liittyy millään tavalla 'henkinen elämä', mutta voin kyllä sanoa olevani itsekin emotionaalinen ja henkinen kokonaisuus :) Meditaatio rauhoittaisi sinuakin.
        - Vääreellisten johtopäätöksien antaminen oman mielikuvituksensa pohjalta on ennen kaikkea halveksuttavaa jollei sitä voi millään tavoin perustella loogisesti, todistaa tahi yksiselitteisesti osoittaa.
        - Arvo ansaitaan.
        - Fanaattinen tuskin, mutta uskontokysymykset eivät liity millään tavalla ufotieteeseen, vain yhtenä epämääräisenä teoriana joka kuitenkin kuuluu enemmän tuonne uskontopalstalle.
        - Haha :D Mikä on saatanisti? Valitan, mutten voi myöntää itseäni sellaiseksi.
        - Noh, ehkäpä minä hiukan nautin huolettomasta ja pienimuotoisesta herjaamisesta varsinkin kokeillakseni vastakeskustelijan luonnetta sekä käsityksiä, että ennen kaikkea sielun suuruutta.

        "Ihminen on täsmälleen sen kokoinen kuin asiat, jotka saavat hänet suuttumaan." ja siinä mietittävää siitä henkisestä kehityksestä.


      • Päätä nyt
        Owashi kirjoitti:

        Ja tässä teille pienille porsaille jotka ette selvästikään tiedä mitä satanismi tarkoittaa:

        http://www.pakanaverkko.fi/uskonnoista/satanismi.shtml

        "Satanistit eivät usko sen enempää kristinuskon (tai minkään muunkaan uskonnon) Jumalaan kuin Saatanaankaan - Satanisti on itse oma jumalansa. Saatana symboloi satanistille synkkää, kehitysopillista entropian voimaa sekä ihmisen ylpeää ja lihallista luontoa. Saatana ei siis ole mikään tiedostava kokonaisuus, jota tulisi palvoa - pikemminkin jokaisessa ihmisessä itsessään oleva voimavaranto."

        Näinollen en usko Perkeleeseen tai edes Luciferiin. Enkä toki tee tätä vain kiusaksi, tämä on myös hyväksi teille jos ymmärtäisitte käytännönläheisen ja järkevän ajattelutavan, mutta niin, nautinhan minä kirjoittamisesta.

        - Jos olisin itsekeskeinen niin mainostaisin itseäni, mutta sen teette te minun puolestani.
        - Tietouttahan täällä käsitellään ja haetaan. On siis hyvin tärkeää seurata niitä polkuja jotka sitä oikeellisesti käsittelevät, ei mielikuvitusta.
        - Kyllä, tieteeseen se maailmankuvani perustuu sillä sen avulla me maailmaa näemme, emme mielikuvituksella. Useimpien ihmisten maailmankuva koostuu tieteestä sitten 1700-luvun valistuksen ajan.
        - Ufotutkimukseen tuskin liittyy millään tavalla 'henkinen elämä', mutta voin kyllä sanoa olevani itsekin emotionaalinen ja henkinen kokonaisuus :) Meditaatio rauhoittaisi sinuakin.
        - Vääreellisten johtopäätöksien antaminen oman mielikuvituksensa pohjalta on ennen kaikkea halveksuttavaa jollei sitä voi millään tavoin perustella loogisesti, todistaa tahi yksiselitteisesti osoittaa.
        - Arvo ansaitaan.
        - Fanaattinen tuskin, mutta uskontokysymykset eivät liity millään tavalla ufotieteeseen, vain yhtenä epämääräisenä teoriana joka kuitenkin kuuluu enemmän tuonne uskontopalstalle.
        - Haha :D Mikä on saatanisti? Valitan, mutten voi myöntää itseäni sellaiseksi.
        - Noh, ehkäpä minä hiukan nautin huolettomasta ja pienimuotoisesta herjaamisesta varsinkin kokeillakseni vastakeskustelijan luonnetta sekä käsityksiä, että ennen kaikkea sielun suuruutta.

        "Ihminen on täsmälleen sen kokoinen kuin asiat, jotka saavat hänet suuttumaan." ja siinä mietittävää siitä henkisestä kehityksestä.

        Kutsu minua vapaasti satanistiksi :)

        Mikä on saatanisti? Valitan, mutten voi myöntää itseäni sellaiseksi.

        Sivusto josta löytyy lähenpää tietoa pojasta on: kadotus.org - niin mitenkä se nyt sitten onkaan ?

        Sinuahan ei voi lainkaan arvostella tai lausua käsityksiä, ettei saa heti yletöntä herjaamista päällensä.


      • wihaa owashii kirjoitti:

        Älä osoittele aina sormillasi toista ihmistä, sinä taas tulet tänne osoittelemaan sormillasi että kaikki mitä sanot olisi totta, ja mitä muut sanovat ei olisi totta.

        Miksi näin. Oletko käynyt menneisyydessä ja tuonut historiat esiin, ei sulla jäbä ole edes aikakonetta, etkä sinä voi edes tehdä sitä nuilla aivoilla, ja kukaan ei anna sitä edes sulle.

        Todistatko sillä kaiken historian menneisyydestä, ajan jolloin ei ollut mitään. Sinun tekstistäsi huomaa että olet saanut käsityksen että ufot olisivat demoneita, näyttää siltä ettei owashi ole lukenut edes koko tekstiä.

        Smile merkit eivät auta sinua yhtään tulemaan järkevämmäksi, olet silti aina tyhmä. En voi sille mitään koska sinähän täällä kirjoitat toisten kirjoituksista väitelmiä, jotka kuvaavat heidän kirjoituksiaan negatiivisilla väitteillä.

        Negatiiviset väitteet ovat tulleet sinun elämääsi, koska itse olet tehnyt itsestäsi henkilön, jota kukaan ei usko, miksi olet tehnyt itsestäsi tämän henkilön, miksi yrität kaivaa raamatusta esille historiaa, jolla yrität väittää että kaikki olisi vain raamatun henkilöitä.

        Voivat raamatunkin henkilöt olla eri henkilöitä, esim muukalaiset jumalina ja erilaisina olentoina.
        Et voi tietää mitä tässä maailmassa on tapahtunut vaikka yritätkin todistaa kertomuksillasi jotain.

        "mutta tahtoisin sitä ennen edes todisteita niiden muukalaisten olemassaolosta!"

        Jaahas, nyt löytyi todiste sinun faketustasi vastaan, et ole varma onko heitä olemassa. Jaahas, kaikki mitä videoita ja muita on ollut faketusta.

        Ja olet monta päivää yrittänyt todistaa että kuvat olisivat totta ja kaikki. Ei sinullakaan muuta tekemistä ole kuin kiusata ihmisiä täällä.

        Aikakoneeni on historiankirja, tieteelliset tutkimukset, argeologia ja aikalaisten muistiinpanot. Näistä asioista saa loogisen kokonaisuuden jossa ei vilise muukalaisia jokaiselta planeetalta tai muuta mielikuvituksen värittämää tarua, se on teidän kehittämäänne.

        Eei, olen vain kommentoinut yhtäläisen sekavia väitteitä toisilla, kuten esimerkiksi tuo ufot ovat demoneita. Luin kyllä tarkkaan.

        "miksi yrität kaivaa raamatusta esille historiaa, jolla yrität väittää että kaikki olisi vain raamatun henkilöitä." Täh? :P En ole missään vaiheessa väittänyt mitään tuollaista, sillä enhän edes usko raamattuun. Väitteeni eivät ole negatiivisia vaikka sen vaikutelman antavatkin. Ne ovat arvostelevia ja kaipaavat totuusperäisyyttä vastikkeeksi, jota ei kuitenkaan tarjota.

        Kyllä, Peter Pan, teos Mooseksen kirjoittamana joka meilläkin on yleisesti levityksessä ja julkaistiin 4000 eKr henkilöt ovat todellisuudessa Ankkoja, jotka myöhemmin ovat tulleet tutuksi meille akuankasta.

        Kuten aiemminkin olen maininnut, minulle ei riitä pelkkä näky ufosta, sillä ufo ei ole vielä avaruusalus vaan valopallo, esine tai muu kuin tunnistamaton lentävä esine. Taltioinnit ovat saaneet minut uskomaan jonkinlaisiin mahdollisuuksiin, mutta todisteita en ole vielä nähnyt ainuttakaan.


      • Päätä nyt kirjoitti:

        Kutsu minua vapaasti satanistiksi :)

        Mikä on saatanisti? Valitan, mutten voi myöntää itseäni sellaiseksi.

        Sivusto josta löytyy lähenpää tietoa pojasta on: kadotus.org - niin mitenkä se nyt sitten onkaan ?

        Sinuahan ei voi lainkaan arvostella tai lausua käsityksiä, ettei saa heti yletöntä herjaamista päällensä.

        Olen filosifisatanisti näkemyksiltäni. Saatanistia ei taas ole olemassakaan, tai ainakaan en ole ikinä sellaisesta kuullut.

        kadotus.org on serverini suloikkaalla nimellä, mitä siitä?


      • DOnt hurtte me
        Owashi kirjoitti:

        Olen filosifisatanisti näkemyksiltäni. Saatanistia ei taas ole olemassakaan, tai ainakaan en ole ikinä sellaisesta kuullut.

        kadotus.org on serverini suloikkaalla nimellä, mitä siitä?

        Saatanisti - Satanisti. Tais tulla kirjotus virhe hänellä joten. Järki käteen, sitten sanomaan jotain asiasta. Jaa-a, ei sulle sitten kouluissa kerrottu virheiden korjaamisesta.


    • tekstiä

      täyttä asiaa.Olen samaa mieltä kanssasi.

    • satunnainen kirjoittelija

      Jep, pitääkin jäädä kotiin sängynpohjalle ja olla liikkumatta... niin ei saa aikaan mitään maailmaa mullistavaa ja pahaa.

    • lukivat

      mielestäni asia on kerrottu hyvin. Ehkä jatkoa ajatellen, voisi paneutua asioiden ytimiin. Eli kirjoittaa lyhyemmin ja täsmällisemmin. Kiitos !

    • Minerva

      Hyvä kirjoitus ja itsekkin suvaitsevana ja kaikkia eliömuotoja rakastavana kannatan tuota kaikkea, mutta kun en ole itse nähnyt ainotakaan ufoa tai avaruusolentoa niin todella vaikeaa ajatella senkummemmin joitain muiden maailankaikkeuksien asukkeja ainakaan tähän hätään kun niistä ei ole vielä kunnon todistetta. Mutta odottelen mielenkiinnolla joskos niitä ilmaantuis. Mutta ollaan realisteja silti.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?

      Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa
      Sinkut
      65
      2349
    2. En rehellisesti usko et oisit

      Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos
      Ikävä
      33
      1745
    3. Ei ole kyllä mennyt

      Kovin hyvin kun alussa pieni sekoaminen hänestä 😏
      Ikävä
      10
      1584
    4. Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa

      Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin
      NATO
      374
      1555
    5. Näin sinusta taas unta!

      Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly
      Ikävä
      15
      1518
    6. Nainen, olet jotenkin lumoava

      Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel
      Ikävä
      68
      1387
    7. Olet muutenkin tyhmä

      Ja käyttäydyt epäasiallisesti siinä työssäsi.
      Ikävä
      106
      1131
    8. Se sinun kaipauksen kohde

      Ei todellakaan käy täällä höppänä mies.
      Ikävä
      12
      1118
    9. En muuttaisi sinusta mitään

      Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul
      Ikävä
      9
      1084
    10. Et katso sitä

      Niinkuin minua. Ehkä se luo toivetta
      Ikävä
      20
      1009
    Aihe