Pelkään että

kun tunnen epäonnistuneeni,pelkään,et sama kuvio toistuu.En kohta uskalla elää enään,kun se ei toimi.
2517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onnistumiseen ja epäonnistumiseen ei mielestäni vaikuta se, miten ovat aikaisemmat kerrat menneet. Kuka tahansa voi ihan koska tahansa onnistua/epäonnistua. Siksi o n n i s t u m i n e n ` ei ole tärkeintä, vaan se että yrittää parhaansa.

Kyllä se siitä! :)

Äänestä

Sama vika, tosin olen alkanu pelkäämään myös onnistuvani ja sitä mikä suoritus paine siitä syntyy. ja jos koen onnistuvani niin tahallani epä onnistun ettei siitä tulis huono olo.

ja tuohon ei ole muuta parannus konstia ko eristäytyminen normaali elämästä esim jonnekki saareen missä käy kauppa vene kerran kuussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joka kerta kirjoitti:

kun tunnen epäonnistuneeni,pelkään,et sama kuvio toistuu.En kohta uskalla elää enään,kun se ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu