PERATSIN

millaisilla annostuksella syötte peratsinia? Onko ollut sivuoireena levottomuutta?
1159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla annos on 8mg/vrk, mutta tuntuu vähän siltä, ettei se ihan riitä mulle. Muuten en ole tuntenut itseäni levottomaksi, mutta kun aloitin lääkkeen tammikuussa tuli lääkkeenoton jälkeen todella pirteä ja iloinen olo, nauroin hetken ihan hysteerisesti. Nukuin yön yli, ja koko seuraavan päivän oli todella pirteä ja hyväntuulinen olo, vaikka olin nukkunut yöllä vain jotain 5-6 tuntia. Tämä oli siis vain tuossa alkuvaiheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ppp kirjoitti:

millaisilla annostuksella syötte peratsinia? Onko ollut sivuoireena levottomuutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu