PERKELE...

Kuusaa jo valmiiksi velkainen kaupunki ja kun tehtaalaisten veroeuropuro lakkaa solisemasta niin mikä on vaikutus.....taitaa tulla muutto Valkealaan ,Voikkaa kuolee ja tuskin kuusakaan tästä piristyy.. ...tämän maan johdossa ei ole se osaavin porukka!!!
5803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

VOIKKAAN JA TEHTAANSA !! EI SE HALLITUKSEN VIKA OLE JOS JÄTKÄT ON NIIN AHNEITA !
MUISTELEHAN VIIME KESÄÄ KUN UOSIVAT JA ÄRHENTELIVÄT, ETTÄ LISÄÄ LIKSAA. SITÄ OVAT TEHNEET VIIMEISET 20 VUOTTA ! TÄSSÄ ON LOPPUTULOS !
AHNEELLA ON PASKANEN LOPPU.

Äänestä
  • Nyt sun muisti kyllä pettää pahemman kerran. Ei pyydetty lisää liksaa! Olis TUPO riittäny täysin, mutta kun se ei sopinu työnantajalle. Ja se pisti sulun päälle ( että sai paperin hinnan nousemaan). Että kyllä ihan saadaan kiittää osakkeenomistajia tästä lopettamisesta. Ne kun ei oo saanu tarpeeks rahaa. Nyt ne saa, kurssit nousi oitis, kun irtisanomiset julkaistiin. Ei siinä paljon paina, vaikka joku Kuusaankoski-niminen kylä kuoleekin. Ja muutamat tuhannet ihmiset kärsii, suoraan tai välillisesti. Mut ei sulla oo hätää, jos satut omistamaan osakkeita tarpeeks.

    Äänestä

  • UPM:n toimitusjohtajan Jussi Pesosen mukaan säästöohjelma johtuu paperin liikakapasiteetista

    Äänestä

  • simppeliä ilmoituksesta kirjoitti:

    UPM:n toimitusjohtajan Jussi Pesosen mukaan säästöohjelma johtuu paperin liikakapasiteetista

    älä sinä vaan rupee uskomaan mitään pesosen lausuntoja,jonkun vuoden sisällä näät mikä tän kaiken takana oli,ei ole ainakaan paperimiehen palkat nyt kyseessä ei,,,

    Äänestä

  • duunari myös kirjoitti:

    Nyt sun muisti kyllä pettää pahemman kerran. Ei pyydetty lisää liksaa! Olis TUPO riittäny täysin, mutta kun se ei sopinu työnantajalle. Ja se pisti sulun päälle ( että sai paperin hinnan nousemaan). Että kyllä ihan saadaan kiittää osakkeenomistajia tästä lopettamisesta. Ne kun ei oo saanu tarpeeks rahaa. Nyt ne saa, kurssit nousi oitis, kun irtisanomiset julkaistiin. Ei siinä paljon paina, vaikka joku Kuusaankoski-niminen kylä kuoleekin. Ja muutamat tuhannet ihmiset kärsii, suoraan tai välillisesti. Mut ei sulla oo hätää, jos satut omistamaan osakkeita tarpeeks.

    KUSETTANEET, VIIME KESÄNÄ HUOMASIVAT ETTÄ OVAT MENNEET LIIAN PITKÄLLE, NYT ON MYÖHÄSTÄ !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patu kirjoitti:

Kuusaa jo valmiiksi velkainen kaupunki ja kun tehtaalaisten veroeuropuro lakkaa solisemasta niin mikä on vaikutus.....taitaa tulla muutto Valkealaan ,Voikkaa kuolee ja tuskin kuusakaan tästä piristyy.. ...tämän maan johdossa ei ole se osaavin porukka!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu