Siinä UPM:n lausahdus.
WE LEAD kohtaa ei oltu saavutettu, mutta entäs nyt Suomen ennätys irtisanottavissa.
WE LEARN opimme vielä joskus....
WE LEAD kohtaa ei oltu saavutettu, mutta entäs nyt Suomen ennätys irtisanottavissa.
WE LEARN opimme vielä joskus....
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hirmuisen kurjaa, mutta jotain hyvääkin sentään.
Osakkeen arvo nousi mukavasti kun tuo irtisanomisuutinen tuli ja se on todellakin positiivinen puoli.
Ja oikeastaan itse hyödyin mukavasti viime työsulunkin ansiosta, alkoi paperimiehiltä hynät loppua niin tein muutaman erittäin edullisen suuremman hankinnan, kaikki lähti suunnilleen puoleen hintaan oikeasta arvosta. Ja kohtahan on kuusankosken seudulla edullista taloa myynnissä mutta kiinteistöbisnekseen en enempää viitsi sotkeutua kuin jo olen, mutta vinkkinä muille, huutokauppoja tulee ja halpoja tönöjä.
Vaikka kuinka luulet olevas joku ylempi toimihenkilö ja BOSS työpaikallas niin loppujen lopuksi sinäkin vain olet TYÖLÄINEN ja JUOKSUPOIKA.
Kehuit olevas 700 hengen työpaikassa niin kyl varmaan sinunkin esimiestäs kiinostais mihin työaikas tuhlaat.
Siinä taas joku wannabe-peräkammarinpoika provoilee.Mutta tottahan on,että kohta rupeaa saamaan taloa ja mökkiä halvalla.Ainakin tarjontaa piisaa.