Missä menee kwh raja

kun kannattaa laittaa yö päiväsähkö tai ihan pitää ihan tavallinen yleissähkö ?
-kiitos etukäteen.
4868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ota hinnasto käteen ja laske. Oman alueen yhtiöllä yösähkön päiväsähkö on yleissäköä halvempaa, joten raja tulee vastaan hyvin nopeasti jos huomioidaan vain kk-maksujen erotus. Jos joutuu laittamaan uuden mittarikeskuksen, niin voi olla ettei kannata koskaan.

Äänestä

On jotain 12000kwh luokkaa. Itsellä menee hiukan yli, mutta mukavuussyistä pelkkä päivä.
Tuli asuttua yösähkön kanssa ihan riittävän kauan.

Äänestä
  • Ihan yhtä kivaa se yösähkökin on... Eroahan on vain hinnassa.

    Äänestä

  • Sami_ kirjoitti:

    Ihan yhtä kivaa se yösähkökin on... Eroahan on vain hinnassa.

    Samanlaiset iskut saa molemmista

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


topi kirjoitti:

kun kannattaa laittaa yö päiväsähkö tai ihan pitää ihan tavallinen yleissähkö ?
-kiitos etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu