Anteeks kauheesti.. (:

Anteeks ku tänne tuun rustailemaan,
mutta aattelin vaa kysästä,
kuinka moni on ollut/on Puijonsarven koulussa..
Jos nykyäänkin siellä vielä joku ihminen vaikuttaa,
niin kerropa kuka on mielestäs teidän koulun paras ope/paras tyyppi.. (:
Ei ole tietenkään pakko vastata..
2439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tänään saat ANTEEKS.

Äänestä

Pentti Arvo tulee ekana mieleen. Tosi kiva maikka oli. Ja Vieno Huttunen, oli tosin melko surkea töihinottaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anskulih kirjoitti:

Anteeks ku tänne tuun rustailemaan,
mutta aattelin vaa kysästä,
kuinka moni on ollut/on Puijonsarven koulussa..
Jos nykyäänkin siellä vielä joku ihminen vaikuttaa,
niin kerropa kuka on mielestäs teidän koulun paras ope/paras tyyppi.. (:
Ei ole tietenkään pakko vastata..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu