undulaatin poikasia

Ensimmäinen poikanen on kuoriutunut ja ajattelin jo alustavasti kysyä jos kaikki sujuu hyvin.. onko kuopion suunnalla halukkaita ostamaan undulaatin poikasia??
3349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan yleisesti vain kyselen, että minkä ikäisinä undikset voidaan erottaa vanhemmistaan?

Äänestä
  • Itse olen ymmärtänyt et parin kuukauden iässä, tai silloin ainakin itse olen aikonut myydä poikaset mikäli joku ne ostaa.

    Äänestä

  • UPDATE_7621748 kirjoitti:

    Itse olen ymmärtänyt et parin kuukauden iässä, tai silloin ainakin itse olen aikonut myydä poikaset mikäli joku ne ostaa.

    Undunpoikaset lähtevät pöntöstä noin kolmiviikkoisina ja ne voi erottaa emoistaan heti kun osaavat kunnolla syödä itsenäisesti ja lentää. Tarkka aika sitten vaihtelee jonkun verran, jotkut emot huolehtivat pojista pidempään ja osa voi taas dumpata ne melkein samantien ja keskittyä vaikka uuteen pesintään ja joskus jopa ajavat viimeiset poikaset pois pöntöstä väkivalloin. Mutta tosiaan noin parikuukautisena yleensä ovat valmiita muuttoon ja noin kolmikuisina tulee jo ensimmäinen "vauva"sulkasato ja sukukypsyys alkaa kehittyä (mikä ei tarkoita tietenkään sitä että ne tässä vaiheessa vielä pitäisi päästää pesimään...)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Ensimmäinen poikanen on kuoriutunut ja ajattelin jo alustavasti kysyä jos kaikki sujuu hyvin.. onko kuopion suunnalla halukkaita ostamaan undulaatin poikasia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu