eliks, ihan vaan tällanen teoreettinen kyssä et kumpi on vaahingollisempaa, 3-4 olutta vai savuketta?
olut tahi tupakka
.......
2479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tupakassa on satoja syöpää aiheuttavia aineosia, alkoholissa yksi. Teoriassa siis tupakka on haitallisempi. Tosin voi myös teoreettisesti miettiä kumpi on hirveämpi kohtalo, syöpä vai aivovamma.
Mutta näin ihan käytännössä väittäisin itse että nuo ovat suht vaarattomia vaihtoehtoja kumpikin vaikka imettää. Katso imetystukisivuilta, siellä on enemmän tietoa imetyksenaikaisesta tupakoinnista ja alkoholinkäytöstä. Ihan asiallista juttua.
älä ota turhia riskejä ethän halua että lapsestasi tulee pienikasvuinen(tupakka) tai hidasälyinen(alkoholi) olisitko toivonut että oma äitisi olisi tuhonnut mahdollisuutesi terveeseen elämään jo varhain?