Hei, olisko joku niin viisas, että tietää linkkiä mistä voin katsoo näin jälkikäteen tilanteita formulakisoista tai vaikka koko kisaa. Ilmeisesti mistään ei näy suorana netissä fomulakisoja (vai näkyykö). Tupla bonukset ja sylin täydeltä kiitosta joka tietää..
löytyykö netistä formulaa
nettihirmu..
5390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://formula1.com/race/livetiming/751.html
Tuolta löytyy täysin suora aika-ajo/kisaseuranta. Kisan aikana näkyy kaikkien kuljettajien kierros ja sektoriajat ja esim. varikkokäynnit. Ilman ja radanlämpötila ja tuulen nopeus on myös näkyvillä. Päivittyy lähes reaaliaikaisena.
Palvelu toimii javalla ja vaatii ensin rekisteröitymisen (Ilmainen kuitenkin).
Erittäin hyödyllinen palvelu ja käytän sitä nykyään aina. Joskus tietää jopa ennen selostajia kisan tapahtumat.
Eli viimeisimmän kisan tiedot saa myös sovelmalla selville. Esim. tieto millä kierroksella kuka ohitti kenetkin on löydettävissä.
Aivan mahtava homma ja nyt kehunkin sinua ihan suoraan. Olit todella ystävällinen ja kohtelias kun tään linkin annoit. Kysyisin kuitenkin vielä että näkyykö tää siis suorana kisan aikana, pystynkö katsomaan esim. viimeisimmän kisan/osia siitä videona nyt jälkeenpäin ja vielä mitä se meinas et palvelu pelaa javalla ? Rekisteröidyin jo sivun käyttäjäksi.. :-)
Tuo Live Timing näyttää vain numerotietoja, ei videokuvaa. Videokuvaa ei tiettävästi saa laillisesti F1:ä netissä levittää (Bernie kieltänyt). Ainakaan suorana.
Live Timingin näkymä on itse asiassa lähes identtinen niiden monitorien kanssa, joita varikkoväki katselee varikkomuurilla. Radallasijaintiseurantaa siinä valitettavasti ei kuitenkaan ole (toisin kuin varikkomuurilla).
Java on vain tekniikka, jolla tuo systeemi toimii. Käytännössä selaimen asetuksista pitää olla java-tuki päällä (ja näin taitaa oletuksena ollakin).
Yes, Kiitos, huomasinkin jo sen Java jutun..:-) Joo livenä ei ilmeisesti tule netinkautta suorana, mutta onkohan videoo jälkikäteen nähtävänä jossain linkissä ? Thanks.