Renault TXE 21, mikä on E-kytkin vaiht. vieressä

Moi!

Sain käyttööni vanhan (-93) mutta erittäin hyväkuntoisen Rellun automaattivaihteistolla. Auton ohjekirja on tietysti hävinnyt aikaa sitten ja ihmetyttää, että mikä mahtaa olla vaihdestongan vieressä oleva E-kirjaimella varustettu kytkin?

Dänks!
1339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luulisin sen olevan ns.ECONOMY asento jolloin laatikko vaihtaa tiheämmin eikä anna koneelle liikaa kierroksia,jotta säästyisi polttoainetta.Mene ja tiedä,tämä on vaan pelkkä villi veikkaus,mutta kokeile mihin asti koneen kierrokset nousevat kun kiihdytät reippaasti ja laita sitten se E päälle ja sama juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jason kirjoitti:

Moi!

Sain käyttööni vanhan (-93) mutta erittäin hyväkuntoisen Rellun automaattivaihteistolla. Auton ohjekirja on tietysti hävinnyt aikaa sitten ja ihmetyttää, että mikä mahtaa olla vaihdestongan vieressä oleva E-kirjaimella varustettu kytkin?

Dänks!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu