Kaksi alkoholin kohtuutonta käyttäjää istui baarissa juttelemassa elämää suuremmista asioista.
Viime yönä näin karmeata painajaisunta, toinen sanoi. Tuhat pikkuista hassua ukkelia istui joka puolella päälläni. Niillä oli VaaleanPunaiset hatut, Vihreät takit ja vilttitossun näköiset Punaiset saappaat.
Ihan niin sanoi toinen, ja vilttitossujen kärkiOsassa pienet kulkuset...!
Miten sinä sen voit tietää, sanoi toinen taasen.
--Pari sellaista istuu Sinun olkapäälläsi vieläkin--
Vihreät pikku Ukkelit
EllæN
1
1392
Vastaukset
- Housut hukassa
Istuskelin suuren hotellin aulabaarissa ja seurailin tapahtumia. Hotellin puolelta käveli huomattavan humalainen kaveri ja istui baarijakkaralle. Siisti pikkutakki oli päällä, paita ja kravatti OK. Mutta alapää täysin paljaana. Huoneen peilistä näkee varmaan vaan yläkropan ja humalan vuoksi unohtui tarkistaa alaosa. Vinkkasin tarjoilijan paikalle ja hän talutti pokkana vieraan takaisin huoneeseen. Lienee väsähtänyt kuin enää palannut baariin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161