Poltan Exelin sauvat.
Keppiä Exelille
Keppiä Exelille
131433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Neuvon toista ratkaisua:
Hanki musta tussikynä, yliviivaa sauvan joka kohdasta Exel-sana, luovuta sauvat vanhukselle, jolla ei sellaisia vielä ole ja hanki itsellesi kiinalaiset sauvat.
Teet hyvän työn vanhukselle ja samalla tuet kiinalaista työtä.
Vielä Exelistä:
Eilen oli asiasta televisiossakin jossakin ajankohtaisohjelmassa.
Kunnan edustajat, sekä viralliset että epäviralliset, maalailivat lähes lohduttomia näkymiä.
Ohjelmassa eivät esiintyneet Exelin johdon edustaja eikä kunnanjohtaja.
Onkohan niin, että Exel-tapausta suurennellaan? Eihän sitä ole juurikaan käsitelty edes paikallislehdessä. On jopa syntynyt ajatus, että yritys joutaakin lähtemään.
Tyhjiksi jääville tiloillekin löytyy varmaan käyttäjiä.
Kävelysauvapitäjä ei pian enää olla.
Kun on paljon järviä, pitäisikö ryhtyä valmistamaan veneitä? Kyllähän jokaisella mäntyharjulaisella, ainakin täysikasvuisella, pitää olla vene.
veli kiinalainen kun tekee venosetkin halavemmalla.
niitähän mäntyharjussa on niin saatanan paljon jo ennestään,ootko miettinyt sijaintianne??perslävessä asutte ja sillä siisti,tai likainen,tai miten vaan ite haluat
Tuohan se ongelma on.
Tekisivätköhän ne puulusikoitakin halvemmalla.
Tyhjiä tiloja, missä? Onhan tietysti asumattomia mökkejä.
Uskokaa pois, Exel lähtee pian kokonaan pois. Hullu tekee kalliita keppejä Suomessa, lakkoilun ja kalliiden kustannusten maassa. Tämä on ikävä tosi asia. Kannattaisi keskittyä keksimään siis nopeasti jotain uutta työllistävää bisnestä. Vanhojen "hyvien aikojen" itkeminen ei tuo työtä kenellekään eikä pörssiyhtiöitä voi pitää väkisin pikkukylissä tai edes koko Suomessa. Ruikutus seis ja aivot töihin ideoimaan.
Exel haluaa antaa mahdollisuuden kilpaileville valmistajille siirtämällä tuotannon Kiinaan. Näin jälleen yksi kansallinen instituutio on kaatunut ja voimme ostaa vapaasti mitä merkkiä haluamme ilman omantunnon soimausta.
Vai poltitko vain hihat????????
Lokoset meinasin poltella, en tiijä...hyvä takki..jos ei kukkaa hakkaa...jos sattuupi että on potkut saanu just..ei uskalla pitää...pelottaa.
Älä suotta!!!!!!
No piämpä sitten uhallakkii, että suapi porukat hävetä, eikä pelota yhtää.
Kiltisti tehty!!!!!!!