16.9. syntyneitä?

Onko heitä?

Onko täällä meikäläisiä?
Tunnetteko olevanne enemmän Neitsyt vai Leijona(Sideerisen mukaanhan olemme Leijonia)?
Minä en löydä itsestäni hirveästi Leijonanpiirteitä, mutta en kyllä ole tyypillinen Neitsytkään.

8

1480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emppu

      Ihan vaan huvikseni liikuin täällä, ja kappas! kyllä mä oon syntyny tasan tona päivänä.. Mitä tarkottaa "sideerisen horoskoopin?" en ole kuullutkaan.. Leijonaa minussa on kyllä ehkä siinä, että tahattomasti haukun vaikka toista paskaksi, ja kun sehän ei aina tajua että se oli läppä, niin siitä sit tulee ehkä riitakin, ja riidoissa mulla oikeesti veri kiehuu, vaikka ulkopuolelta yritänkin olla järkevän ja rauhallisen näköinen, vaikka tekisikin mieli vetää turpaan..
      muuta on ehkä että olen siivoton, en osaa olla siisti lukuunottamatta joitakin siivouspuuskia jotka on yleensä ihan hirmusia ja mikä ihanenpaa ne tapahtuu kello 11 yöllä ku pitäis mennä nukkumaan! :D
      Ihan tyypillinen neitsyt en ole, mutta sanavalmiutta ja järkevyyttä löytyy, jos en ole täysin turhautunut.

      • memmi

        Mä olen kyllä ihan tyypillinen neitsyt....LAatikot ja kaapit ovat järjestyksessä.Laskut aikajärjestyksessä, vaatteet värin mukaan yms. Olen saanut kyllä siitä kuulla että liian pikkutarkkaa toimintaa kuulemma.Suutun harvoin mutta silloin kun se tapahtuu niin varokoot vaan....Päällisin puolin rauhallinen, mutta sisällä voi kiehua.En niin puhelias ole mutta kun tutustun ei aina saa meikäläiseltä suunvuoroa...nokkela ja viisas, näin on minua myös kuvattu...Juu siivotessakin täytyy kaikki tehdä tietyllä tavalla, en heilu koko ajan rätin kanssa, mutta sellainen perusjärjestys täytyy olla jatkuvasti.Inhoan esim jos jätetään vaatteita ympäriinsä...Olen siis ehken tyypillinen neitsyt.


      • OFo

        Mä olen kans syntynyt 16.9. Mitä todellakin tarkoittaa sideerinen? Vasta tutustun syvemmin näihin horoskooppeihin. Olenko nouseva leijona siis vai mitä?

        En koe olevani ihan tavanomainen neitsyt. Ainakaan mulla ei pysy tavarat minkääntapaisessa järjestyksessä, en välitä vaikka olis kaaos tai pölyistä. Mutta hygienia on mulle käsittämätön juttu. Käsienpesu esim. on ihan älytön pakkomielle yms.

        Lisäksi olen aika suurpiirteinen tyyppi, enkä omasta mielestä nipo ja tarkka.

        Olen aika pitkävihainen. Lisäksi kun suutun, niin karjun kyllä kun leijona! ;)


      • 16.9 syntynyt..
        memmi kirjoitti:

        Mä olen kyllä ihan tyypillinen neitsyt....LAatikot ja kaapit ovat järjestyksessä.Laskut aikajärjestyksessä, vaatteet värin mukaan yms. Olen saanut kyllä siitä kuulla että liian pikkutarkkaa toimintaa kuulemma.Suutun harvoin mutta silloin kun se tapahtuu niin varokoot vaan....Päällisin puolin rauhallinen, mutta sisällä voi kiehua.En niin puhelias ole mutta kun tutustun ei aina saa meikäläiseltä suunvuoroa...nokkela ja viisas, näin on minua myös kuvattu...Juu siivotessakin täytyy kaikki tehdä tietyllä tavalla, en heilu koko ajan rätin kanssa, mutta sellainen perusjärjestys täytyy olla jatkuvasti.Inhoan esim jos jätetään vaatteita ympäriinsä...Olen siis ehken tyypillinen neitsyt.

        tämä memmin juttu oli ihan kun mun kirjottamani eli oon kyllä just samanlainen...laskut aikajärjestyksessä.. voih...!! heh just ku minä!!! harmi ku en oo aikasemmin tänne sivuille eksynyt..oli kyllä kiva huomata et samanlaisia kun minä on muitakin!! =D tiedän pari neitsyt ihmistä mutta ne ei kylläkään ole yhtään samanlaisia kun minä...


    • ..........

      Olen erittäin epäjärjestelmällinen, mutta organisoija ja ideoita riittää.
      Aikuisuuden myötä rohkeutta tullut reippaasti.
      Esteetikko ja syvällinen.

    • neitsyt - man

      joo on heitä...tunnen ainakin kaksi mun lisäksi...tarkka pitää olla mut ei liian....

    • Anonyymi

      16.9. ja neitsyt tarkka rehellinen luotettava

    • Anonyymi

      Neitsytmies tietysti luulee olevansa kuningas, voittaja, leijona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2167
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      98
      2109
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2052
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1883
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      593
      1856
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      19
      1664
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe