16.9. syntyneitä?

Onko heitä?

Onko täällä meikäläisiä?
Tunnetteko olevanne enemmän Neitsyt vai Leijona(Sideerisen mukaanhan olemme Leijonia)?
Minä en löydä itsestäni hirveästi Leijonanpiirteitä, mutta en kyllä ole tyypillinen Neitsytkään.

8

1000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • emppu

      Ihan vaan huvikseni liikuin täällä, ja kappas! kyllä mä oon syntyny tasan tona päivänä.. Mitä tarkottaa "sideerisen horoskoopin?" en ole kuullutkaan.. Leijonaa minussa on kyllä ehkä siinä, että tahattomasti haukun vaikka toista paskaksi, ja kun sehän ei aina tajua että se oli läppä, niin siitä sit tulee ehkä riitakin, ja riidoissa mulla oikeesti veri kiehuu, vaikka ulkopuolelta yritänkin olla järkevän ja rauhallisen näköinen, vaikka tekisikin mieli vetää turpaan..
      muuta on ehkä että olen siivoton, en osaa olla siisti lukuunottamatta joitakin siivouspuuskia jotka on yleensä ihan hirmusia ja mikä ihanenpaa ne tapahtuu kello 11 yöllä ku pitäis mennä nukkumaan! :D
      Ihan tyypillinen neitsyt en ole, mutta sanavalmiutta ja järkevyyttä löytyy, jos en ole täysin turhautunut.

      • memmi

        Mä olen kyllä ihan tyypillinen neitsyt....LAatikot ja kaapit ovat järjestyksessä.Laskut aikajärjestyksessä, vaatteet värin mukaan yms. Olen saanut kyllä siitä kuulla että liian pikkutarkkaa toimintaa kuulemma.Suutun harvoin mutta silloin kun se tapahtuu niin varokoot vaan....Päällisin puolin rauhallinen, mutta sisällä voi kiehua.En niin puhelias ole mutta kun tutustun ei aina saa meikäläiseltä suunvuoroa...nokkela ja viisas, näin on minua myös kuvattu...Juu siivotessakin täytyy kaikki tehdä tietyllä tavalla, en heilu koko ajan rätin kanssa, mutta sellainen perusjärjestys täytyy olla jatkuvasti.Inhoan esim jos jätetään vaatteita ympäriinsä...Olen siis ehken tyypillinen neitsyt.


      • OFo

        Mä olen kans syntynyt 16.9. Mitä todellakin tarkoittaa sideerinen? Vasta tutustun syvemmin näihin horoskooppeihin. Olenko nouseva leijona siis vai mitä?

        En koe olevani ihan tavanomainen neitsyt. Ainakaan mulla ei pysy tavarat minkääntapaisessa järjestyksessä, en välitä vaikka olis kaaos tai pölyistä. Mutta hygienia on mulle käsittämätön juttu. Käsienpesu esim. on ihan älytön pakkomielle yms.

        Lisäksi olen aika suurpiirteinen tyyppi, enkä omasta mielestä nipo ja tarkka.

        Olen aika pitkävihainen. Lisäksi kun suutun, niin karjun kyllä kun leijona! ;)


      • 16.9 syntynyt..
        memmi kirjoitti:

        Mä olen kyllä ihan tyypillinen neitsyt....LAatikot ja kaapit ovat järjestyksessä.Laskut aikajärjestyksessä, vaatteet värin mukaan yms. Olen saanut kyllä siitä kuulla että liian pikkutarkkaa toimintaa kuulemma.Suutun harvoin mutta silloin kun se tapahtuu niin varokoot vaan....Päällisin puolin rauhallinen, mutta sisällä voi kiehua.En niin puhelias ole mutta kun tutustun ei aina saa meikäläiseltä suunvuoroa...nokkela ja viisas, näin on minua myös kuvattu...Juu siivotessakin täytyy kaikki tehdä tietyllä tavalla, en heilu koko ajan rätin kanssa, mutta sellainen perusjärjestys täytyy olla jatkuvasti.Inhoan esim jos jätetään vaatteita ympäriinsä...Olen siis ehken tyypillinen neitsyt.

        tämä memmin juttu oli ihan kun mun kirjottamani eli oon kyllä just samanlainen...laskut aikajärjestyksessä.. voih...!! heh just ku minä!!! harmi ku en oo aikasemmin tänne sivuille eksynyt..oli kyllä kiva huomata et samanlaisia kun minä on muitakin!! =D tiedän pari neitsyt ihmistä mutta ne ei kylläkään ole yhtään samanlaisia kun minä...


    • ..........

      Olen erittäin epäjärjestelmällinen, mutta organisoija ja ideoita riittää.
      Aikuisuuden myötä rohkeutta tullut reippaasti.
      Esteetikko ja syvällinen.

    • neitsyt - man

      joo on heitä...tunnen ainakin kaksi mun lisäksi...tarkka pitää olla mut ei liian....

    • Anonyymi

      16.9. ja neitsyt tarkka rehellinen luotettava

    • Anonyymi

      Neitsytmies tietysti luulee olevansa kuningas, voittaja, leijona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      105
      2236
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      1965
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      53
      1556
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      48
      1486
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      153
      1466
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1374
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      144
      1294
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1156
    9. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      111
      1108
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1084
    Aihe