miten ihollenne käy

kun laihutatte? tai ootte ilman kunnon ravintoo? musta tuntuu, että mulla on ainaki ruvennut tulemaan paljon enemmän näppyi (finnei)... kasvoihin rintoihin ;( enkä kyllä halua olla mikään näppy rintainen.. hyi helvetti... ihan samanlain kun ennenkin olen hygieeninen yms.. mistä siis johtuu, kuinka pois ??!?!
73078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

minulla taas hävisi finnit, koska juon niin paljon vettä :) jätin kaikki rasvaiset ruuat pois. ennen anoreksiaa minulla oli lievä akne.
mutta se myös johtui murrosiästä.

Äänestä

Mulla tulee tosi paha akne jos menen liian anorektiseksi.Normaalisti ei ole mitään iho-ongelmia,mutta heti kun ravitsemustila huononee iho menee ihan hirveäksi.
Mua auttaa veden juomisen lisääminen ja hyvät rasvahapot esim. öljyä ja rasvaista kalaa.Ja kun aliravitsemus korjautuu mun ihokin paranee.

Äänestä

sinkkitabletit on auttanu mulla. ja tietty vanha kunnon veden kittaus. :)

Äänestä

Mulla kuivuu iho ihan kaukeeksi ja koskeminenki sattuu. Finnejä ei oo koskaan ollukkaa... :)

Äänestä

Pää hilseilee, hiukset lähtee, iho on kuiva ja hilseilee ja siinä on näppyjä. Mustat housut on vuoreste valkoisenaan hilsettä..

Äänestä

Mulla meni taas aika lailla erilailla, kun alkoi tämä 500 kcal päivässä-juttuni niin finnit lähtivät. Tosin iho on alkanut hilseilemään ikävästi, mutta siihen voi aina laittaa kosteusvoidetta :)
Syötkö jotain rasvasta? Jos esim. päivässä vedät vain yhden suklaapatukan ja 2 litraa vettä edistää se finnien kasvua enemmän kuin 5 omenaa ja 2 litraa vettä.

Äänestä
  • mikä sitten on rasvaista....tai siis tiedän kyllä mikä :) mutta eikö vähän kaikessa sitä oo.. no en mä tietääkseni mitää hulluja rasvoja vetele.. eikö esim. sit kandee ees voita laittaa leivälle? juusot poisko? mut ei mulla ennen oo rintoihin tullu, vaikka mitä oisin syöny...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nippu- kirjoitti:

kun laihutatte? tai ootte ilman kunnon ravintoo? musta tuntuu, että mulla on ainaki ruvennut tulemaan paljon enemmän näppyi (finnei)... kasvoihin rintoihin ;( enkä kyllä halua olla mikään näppy rintainen.. hyi helvetti... ihan samanlain kun ennenkin olen hygieeninen yms.. mistä siis johtuu, kuinka pois ??!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu