NBK-Late ja Max Hupli on taas yhtä kovia jätkiä. Jos Max eläis, niin jätkäthän vois pitää yhes vaikka tv-showta. Siellä käsiteltäs politiikkaa ja ajankohtaisia asioita.
Max Huplille ei ois Nikitasta ollu
mitään vastusta
252372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En ymmärrä, miksi Maxista yritetään tehdä väkisin rikollista. Eihän Max tappanut muuta kuin yhden ihmisen, eikä sitäkään varmasti tahallaan.Muuten Max oli ansioitunut urheilija, Suomen parhaita nyrkkeilijöitä. Miksi emme voisi kunnioittaa häntä hänen hyvien puoliensa tähden?
sieltä yhdestä paikasta, nimittäin navan alta, molemmathan kuulemma on/oli homoja.
jos ei oo ihan 100% näyttöö ,sillä elävän osapuolen kohdalla täyttyvät kunnianloukkauksen tunnusmerkit ja poliisi selvittää webmasterilta sinun ip-osoitteesi lapsellisen helposti. Sitten kokonaan toinen juttu on joutua tämmösten tyyppien hampaisiin. Tietty jos ootte olleet intiimissä kanssakäymisessä ja haluat asiasta kertoa tai fantasioit asiasta niin kirjoita siitä nimelläsi ja kuvallasi varustettu seksinovelli. Mutta ihan mutulla ei tommosta kannata kirjoitella koska Latella on vaimokin. Ja alamaailmassa tuskin katsotaan hyvällä homppelipoikia. Ja epäilenpä vaan oisko sustakaan ollu sanomaan Maxille päin naamaa että homo hänen eläessään. Satuin nimittäin yhtenä uutena vuotena näkemään kun kaveri pudotti kanveesiin yli päätä itteensä pitemmän miehen Mikkelin torilla. Ja tällä kertaa ihan yksin. Ja niinku Pekkala sanoo ,lahjoja Maxilla oli.Harmi vaan kun hassas tarmonsa harjoittelun sijasta toisarvoisiin aktiviteetteihin.
olen mielenkiinolla seurannut palstalla julkaistuja typeriä kirjoituksia kymmenen vuotta sitten kuolleesta ihmisestä ja en jaksa kuin ihmetellä tätä kaikkea paskan jauhamista.ensinnäkin maxilla on vielä elossa ystäviä sekä veljiä joten jos oikeasti haluaa keskustella esim. maxin homoudesta niin reilusti vaan yhteystiedot vaikka tälle palstalle.toinen homma on se että maxia ei koskaan ole tuomittu varsinaisesti henkirikoksesta eikä se kaveri ollut löydettäessä alasti,edes patolgi ei voinut sanoa varmaa kuolinsyy,huumeet,álkoholi paleltuminen.ainoa mikä oli varma,oli että pahoinpitely paikka ja ruumiin löytymispaikka eivät olleet sama.jos joku muu tietää paremmin niin ihme siilä olin läsnä oikeuden käynissä.joten eiköhän anneta pojan levätä rauhassa tekemättä maxista sen enempää homoa,murhamiestä kuin sankariakaan.
Ja maxin ja uhrin välillä oli kiistämätön yhteys. Ja minuakin ihmetyttää eräitten ihmisten tarve korostaa juuri tätä homoutta. Liekkö heillä tarve hakea hyväksyntää mahdolliselle edessä olevalle omalle kaapista ulostulolle. Tai sit nää on jotain Maxin kiusaamia rillipäärunkkareita jotka nyt netin välityksellä purkavat traumojaa kun ei oo kymmeneen vuoteen saaneet kasaan muuta elämää. Hakeutukaa lapset terapiaan ja itkeä tirauttakaa vähän terapeutin olkapäätä vasten niin kyllä se helpottaa. Se tuntuu niin pahalta byäääääääääääääääääääää!!!!!!!!!!!
Luepa tarkemmin...kirjoitin KUULEMMA....en ole väittänytkään 100% tietäväni asiaa ja toisekseen tuskinpa poliisitkaan edes rupee tollasten asioitten takia kenenkään ip-osoitteita selvittelee, eiköhän niillä oo pikkusen tärkeempääki tekemistä kuin jonkun linnanvenkulan "kunnian" perään kyselemistä. Kun kattelee millä tavalla monet muut täällä kirjottelee, niin tämähän oli tosi kesyä tekstiä...
"Ja epäilenpä vaan oisko sustakaan ollu sanomaan Maxille päin naamaa että homo hänen eläessään."
Niin no, onhan näiden kaltaiset tyypit tosiaan niin "kovia" jätkiä, että naisia turpaan vetelee, mutta varmaan siltikin olisin asian päin naamaa uskaltanu sanoa.
Enkä todellakaan fantasioi mistään linnanvenkuloista, kyllähän naiselle tosimies pitää olla...tätä mieltä minä olen ja tuskin olen ainoa.
aikaisemmin, että oli alasti.
Homojutut kai on tavallista paskanpuhumista ja jokaisen oma asiahan se on vaikka olisikin. Kummasti vaan joitakin tuntuu kiinnostavan.
Olisit varmaan uskaltanut ja olisit varmasti saanut turpaan.
TYönnä sä vaan kuule ne webmasterisi ja IP-osoitteesi peräreikääsi. Suoraan sanoen alkaa välillä vituttamaan kun nämä lapset ulvoo, että poliisisetä paljastaa sun IP:n ja tulee kotiis käymään. Kuule nulikka, poliisi ei edes ottaisi tuollaista Suomi24 palstalla kirjoitettua homoherjaa edes tutkittavakseen että silleen!!!!
Mut eikös se ihan luonnollista ole, että poikkeavuudet kuten homous kiinnittää huomiota. Ehkä tälläkin palstalla on paljon Maxin kiusaamia henkilöitä. Miksi et anna heille tukea vaan palvot jotain edesmennyttä luonnehäiriöistä uusnatsia?
Kiusataanko täällä Maxia pelkästään sen takia, että hän oli uusnatsi? Hän on jo kuollut, jättäkää hänet jo rauhaan! Miksi halventaa huipputason urheilijan mainetta, kun hänessä oli paljon hyviäkin puolia.
haluaa. Ja en haluis olla sun housuissas kun late oikeudenkäynnin jälkeen saa sun henkilötietos plus suuren summan rahaa sulta. Mutta sehän on sulle ihan oikein.
Karhuryhmä tekee teille kymmenen uutisten aikaan huomenna rynnäkön. Laita vaan jo takki niskaan valmiiksi niin ei tuu kylmä pasissa.
En mä nyt tiedä kiusataanko täällä Maxia. Maxin hyvät puolet??? Itse en vaistonnut Maxista mitään muuta kuin suunnatonta vihaa, katkeruutta, raivoa ja synkkyyttä! Kerro ihmeessä, jos sinä tiesit Maxin hyvistä puolista, kai niitäkin oli mutta en itse niitä huomannut.
Usko jo, poliisi ei lähde kuule sun tai Laten takia etsimään kenenkään Ip-osoitetta jonkun vittuilun takia. Kokeile vaikka: HAISTA HUORANÄPÄRÄ PASKIAINEN VITTU! Käy nyt kokeilemassa poliisilaitoksella ottavatko jutun tutkittavakseen ja etsivätkö mun IP-osoitteen. Ehkä sulla on nuoren ikäsi johdosta poliisien oikeuksista väärä käsitys. Suomessa tietosuojalaki on sen verran ankara, että aivan pikkujutuissa, kuten Suomi24 palstan vittuilussa , poliisi ei lähde, ja ei ehkä saakaan lähteä jäljittelemään kirjoittajan henkilöllisyyttä. Huumerikokset ym. on sitten toinen asia. Eli, HAISTA SÄ NYT VITTU ja eikun kipin kapin jeparilaitokselle tutkintapyyntöä tekemään! :D
Bin Ladenin joukot lentää lauantai iltana Finnarin koneella sun Keravan halpaas yksiöön, eli lähe jo ulos kylmään hytisemään ettei henki lähde kun kone tulee seinänsä läpi.
Olen saanut Maxista sen kuvan, että hän vihasi rikollisia ja huumeiden käyttäjiä. Suomen pakolaislainsäädännön porsaanreiät tuntuivat myös Maxia harmittavan. Lisäksi Max oli oppinut, että jos hän ei vedä kiusaajiaan kunnolla turpaan, niin kiusaaminen vain pahenee.
Olisin toivonut, että itselläni olisi ollut vastaanvan kaltaista rohkeutta kuin Maxilla.
Max on elävä esimerkki siitä, kuinka kiusatusta pojasta voi tulla Suomen lahjakkaimpia urheilijoita. Sankariksi Maxin tekee se, että kevyt 48 kg poika kykeni loppujen lopuksi päihittämäänn isokokoiset kiusaajaansa leikiten tappelussa.
sinulla on katto pääsi päällä Keravalla . Ja vuokralla vielä. Itselle on tuo Herttoniemi enemmän mieleen. Ja omistuskolmiossa vielä. Ilmankos oletkin nin angstinen koko maailmaa kohtaan . Sitä se Keravalaisuus teettää. Mutta vaikka miten elämäsi on ollut alamäkeä niin se ei siitä parane haukkumalla jätkiä jotka on vieläkin kovempia kuin sä koskaan tuut olemaan. Susta tuskin lukee sanakaan netis kymmenen vuotta sen jälkeen kun oot hypänny junan eteen . Sä olit vaan yks mielenterveysongelmainen. Poliisit kerää sun jäänteet säkkiin ja heittää biojätteeseen matkalla Lidliin ostamaan tarjousoksasilppuria. Sä tiiät sen itsekkin ja oot katkera just sixi. Sun tuntuu olevan vaikee tajuta että kunnianloukkaus on rikos netissäkin. Ja sitähän aiheeton homoksi haukkuminen on. Ja Karhukopla on jo matkalla joten alas pukee sitä hongkong -tavaratalosta ostamaasi slipoveria päällesi ja kampaa hiukset niin näytät hyvältä kun sinut kuvataan rikosrekisteriä varten. Ja koska Suomi on puolueeton maa toistaiseksi naton suhteen niin Bin Ladenin iskun vaaraa ei ole. Ai niin ,tyhjennä avattu maitopurkki sillä 14 vrk:n tutkintavankeuden aikana se ehtii pilaantua.
"Max on elävä esimerkki..."
Tarkoituksenani oli kirjoittaa hyvä esimerkki, mutta vahingossa kirjoitin elävä.
Kiitos korjauksesta!
Ai, oletko sä noin köyhä että pitää asua jossain Herttoniemen kaltaisessa pultsarilähiössä? Noh, koitahan lapsi säästellä ahkerasti siihen Handelbankenin 60-vuoden säälilainaan ja syö edelleen näkkileipää ja halpaa lauantaimakkaraa kun rahat ei riitä muuhun. Muista myös käydä edelleen Sossun luukulla hakemassa lisätippiä sun köyhään elämään ja osta niillä rahoilla vaikka uusi kuminauha sun Intiassa teetettyihin lapsityövoimalla tehtyihin halpoihin verkkareihin. Muista myös käydä pelastusarmeijan leipäjonossa jos haluat siihen näkkileipään vähän vaihtelua sillä eihän sun rahat itse ostettuun ruokaan riitä. Sä tiedät sen ittekkin ja sen takia sä olet katkera kaikille menestyjille. Susta ei lue netissä mitään kymmenen vuotta sen jälkeen kun tajusit hirttää itsesi eikä sunkaltaista kusipäätä kukaan muista enää sitten muutenkaan. Kaikki on vaan iloisia että sunkaltainen mielisairas huoranäpärä tajusi itse tappaa itsensä ettei meidän rikkaampien tarvitse elättää sua. Susta ei tule jätkä koskaan mitään ja olet surkea yhteiskunnan elätti, täysi paska koko jätkä ja sä olet vaan kateellinen kaikille niille jotka pärjää. Sä voit myös lopettaa divarista halvalla ostettujen Jerry Cottoneitten lukemisen kun Karhuryhmä alkaa mielisairaassa päässäsi noin pyöriä että lähettelet niitä jo kunniallisten kansalaisten ovien taakse. Ai niin, seuraavan kerran kun lähdet niissä halpamaissa tehdyissä kopioverkkareissa hakemaan lisää avustuksia pelastusarmeijalta, niin muista pyytää säälistä sulle uudet halvat vaatteet kun sä haiset niin saatanan pahalle kun sulla ei ole muuta päälle kuin ne samat verkkarit joita ei ole pesty vuoteen. Mulla muuten menee hyvin täällä Kulosaaren omistus ökytalossani. Tiesitkö muuten missä Kulosaari on? Ehkä et, sillä eihän Herttoniemen puliukko slummissa tunnetusti rikkaat ja sivistyneet asu. :D
Heh.
Sä et oo nähny Kulosaarta muualla kuin sossun odotushuoneen telkkarissa. Taitavat lauantaimakkarat olla tuttuja Keravan pojalle. Kyllähän se katkeroittaa kun tietää ettei tilanne siitä miksikään tule muuttumaan. Toista on minulla joka työskentelen esimiesasemassa ja jolle ylennys on vain ajan kysymys. Ja kyllä minun itsetunnollani voi käydä halvemmissakin verkkareissa lenkillä kavereitten kanssa. Ja niitähän sinulla ei ole. On tainneet kotiolot järkyttää sinunkin mieltäsi. Minulle taas elämä hymyilee. Mutta ihan omaa parastasi ajatellen älä enää jauha täällä netissä semmosta paskaa mitä et voi todistaa. Joku voi suuttua ja vouti vie sinun vähäisistä sossun rahoistaskin osansa korvauksina loukatusta kunniasta. Se Karhuryhmä oli liiottelua mutta laita se takki vaan päälle. Sulla on kuitenkin vuokra maksamatta ja huoltoyhtiön äijät venaa pihalla kantaakseen sun kamat pihalle. Sielläs kykit itku kurkussa Savion puistossa samaan aikaan kun meikä siemailee vitun kallista viskigrogia ja silmäilee samalla osakesalkun tuottoa. Ai niin etkä sä voi oikeesti kovia jätkiäkään netissä haukkua kun puistossa ei oo sähköö eikä laajakaistaa. Onhan tietty kirjasto mutta sieltä sinut on helppo jäljittää ja vankilassa oikeesti kovat jätkät jo oottaa sinua tapit pystyssä. Oot kerrankin suosittu sen voin taata.
yleensä on, että ne hakkaa samalla tavalla naisia kuin miehiäki. Taidat kuulua samaan kastiin...
Joko sulta loppui se puolen tunnin aika siellä kirjaston koneella. Sun aivokapasiteetilla kerkiääkin puolessa tunnissa juuri ja juuri kirjoittaa tonkaltaisen säälittävän ja yksinkertaisen tekstin. Harmi vaan, että sulla ei enää ole rahaa illan viimeiseen bussiin sinne juopporäkälä Herttoniemeen, eli mene vaan sinne rappukäytävään yöksi ja älä tänä yönä kuse housuihisi ettei siivoojien tarvitse siivota rappukäytävästä sun kusia ja paskoja sieltä. Kyllähän se mieltä katkeroittaa kun halpa ja paska kolmio menee alta Herttoniemestä kun ei rahat riitä pankkilainaan ja yhtiövastikkeisiin. Se sun esimiestehtävä siellä sun suojatyöpaikassa on niin paska palkkaista, että eihän sillä pysty elämään vaikka kohta sulle on ilmeisesti tulossa se ylennys siellä astianpesijäksi, mutta eipä sekään palkassa näy. Harmi että sulla tyhjätaskulla ei edes ole rahaa hankkia halvimpia silmälaseja kun se kallis viskigrogikin on todellisuudessa tenujen suosimaa Ruska viiniä jota saa Alkosta parilla eurolla. Ja ne osakesalkutkin on sulla sijoitettu päin helvettiä kun sun aivojen kapasiteetilla ei bissneselämästä tiedetä mitään. Tappiota on tullut joka osakkeella kun viisaammaat höynäytti sua ostamaan konkurssikypsien yritysten osakkeita kalliilla. Harmi, että sulla menee huonosti...tai oikeastaan tosi hyvä!!! Juu, katselen juuri kalliissa ökytalossani 42 tuumaisesta plasmatelevisiostani uusimpia pörssiosakkeiteni arvoa ja huomaan, että taas tuli tilille muutama tuhat euroa kylkeä kääntämällä. Shampanjaa ja kaviaaria tässä samalla iltapalaksi nautiskelen. Että haistappa sinä luuseri paska ja muista homo totuus: Minä elätän sunkaltaisen luuseripaskan veroeuroillani. Ps. Muistithan vaihtaa ne halvat kopioverkkarit kuten mainitsin.