Mistä datakaapeli ja toimiiko?

Morojenttes,
pitäis vissiin tollanen datakaapeli k-kolmesataseen hakkia, niin että sais niota kuvia kamerasta uloskin. Mistäs kannattaa ostaa ja paljonko maksaa? Ja toimiihan ne oikeesti ihan hyvin, edellisen Nokian kaapelin kanssa oli aina onglemia.
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin puhelinkauppacomissa näkyy olevan tuohon sekä kaapelia(sarjaporttiin) sekä infrapunaportteja. Itse olen erkkujen kanssa käyttänyt infrapunaa ja toimii hyvin Sonyerkan omien softien kanssa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


daattailija kirjoitti:

Morojenttes,
pitäis vissiin tollanen datakaapeli k-kolmesataseen hakkia, niin että sais niota kuvia kamerasta uloskin. Mistäs kannattaa ostaa ja paljonko maksaa? Ja toimiihan ne oikeesti ihan hyvin, edellisen Nokian kaapelin kanssa oli aina onglemia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu