Junteille tulee lähtö!

Ensi viikolla otetaan haltuun eräiden häiriköiden asunto! Hahaahaa! Joutuvat kodittomiksi! Helvetin juntit! Hahahaa! Siitäs saitte, mitäs piditte liikaa meteliä!
41101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on juntteja

Äänestä

Olen tyytyväinen, kerrankin näin päin. Yleensähän fiksu porukka kaikkoaa juoppojen tieltä. Ja joutuvat vielä asunnottomiksi häh hää! Ihan oikein niille pulsuille ettei edes sosiaalitoimisto auttanut. Varmaan ajattelivat että saa täällä meluta ovet ryskyen kun joku ulkopuolinen taho tulee aina apuun (kuten on ennen tullut, eikä tuon roskasakin siten ole tarvinnut opetella huolehtimaan itsestään).
Piristävä uutinen, suorastaan.

Äänestä
  • Harmi vaan ettei tuo naapuri lähde meidän rapusta, mutta samasta taloyhtiöstä kuitenkin. Löysät taitaa kuitenkin meidänkin naapurilla olla housussa kun ei ole viime aikoina juuri meteliä pidetty. Häädöstä on kuitenkin tiedotettu kaikille yhtiön asukkaille joten eiköhän asia mene ihan hyvin. Saadaan roskaväkeä taas kerrankin pois pilaamasta asuinympäristöä!

    Äänestä

  • asia kirjoitti:

    Harmi vaan ettei tuo naapuri lähde meidän rapusta, mutta samasta taloyhtiöstä kuitenkin. Löysät taitaa kuitenkin meidänkin naapurilla olla housussa kun ei ole viime aikoina juuri meteliä pidetty. Häädöstä on kuitenkin tiedotettu kaikille yhtiön asukkaille joten eiköhän asia mene ihan hyvin. Saadaan roskaväkeä taas kerrankin pois pilaamasta asuinympäristöä!

    Kun yksi saadaan ulos, tulee uusia tilalle. Meiltä lähti nuori metelöijätyttö. Osasi kyllä muuttaa yksiöstään ihan kauniisti, muuttoautolla selvitti asian puolessa tunnissa.

    Nyt tilalle on muuttamassa joku korsoraattori joka tuo yhden laatikon kerralla pikkuautollaan ja on tehnyt nyt tätä yksiöön muuttoa pari päivää. Melua riittää ja käytävä täynnä kuraa. Kristus kun vituttaa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hahaah kirjoitti:

Ensi viikolla otetaan haltuun eräiden häiriköiden asunto! Hahaahaa! Joutuvat kodittomiksi! Helvetin juntit! Hahahaa! Siitäs saitte, mitäs piditte liikaa meteliä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu