Tarjonta lisääntynyt

Tarjonta esimerkiksi Helsngissä on lisääntynyt merkittävästi. Etuoven markkinpuntari kertoi helmikuussa tarjolla olevan 54 rivitaloasuntoa. Nyt lukema on 182. Tahtoo kertoa että kauppa ei käy, uusia tulee myyntiin ja edellisetkään eivät löydä uutta omistajaa.
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuhnut väittävät etteivät asunnot löydä omistajaa vielä vuonna 2011:kään. Semmoisia epeleitä ne.

Äänestä

Olen katsellut asuntoa Helsingin keskustasta ja sielläkin samat asunnot ovat kuukausia listoilla ja uusia tulee lisää. Välillä hintapyynnöistä otetaan 10K - 20K pois, eli tässähän tienaa kun vain odottelee :)

Toisaalta ei keskustassa varmaan isoa romahdusta tule, mutta mitenkäs kauempana kaupungista? Tai pienissä kaupungeissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dagström kirjoitti:

Tarjonta esimerkiksi Helsngissä on lisääntynyt merkittävästi. Etuoven markkinpuntari kertoi helmikuussa tarjolla olevan 54 rivitaloasuntoa. Nyt lukema on 182. Tahtoo kertoa että kauppa ei käy, uusia tulee myyntiin ja edellisetkään eivät löydä uutta omistajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu