peruuttamaan, pandemiauhan vuoksi.
Suviseurat saatetaan
joutua
172825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Taitaa olla turha meidän kummankaan sinun eikä minun alkaa spekuloida tällä asialla tässä vaiheessa.
Ehkä liian aikaista sairastaa tulevaa tautia ?
tänään on mediassa tiedotettu, että yleisötapahtumat saatetaan joutua peruuttamaan.
Niin että tiedoksi vaan kaikille.Tämä ei ole mitään sairastamista eikä spekulointia. Seuratkaa aikaanne sen sijaan että inttäisitte täällä.
Turha kuitenkaan alkaa mitään hysteriaa lietsomaan täällä. Siis näin ei vielä ole tehty mutta voin kuvitella että kohta kuuluu.
hysteriaa ole.Tämä on reaalimaailmassa elämistä.
...
halutaan ärsyttää väkeä hysteriaan katteettomalla kertomuksella. Ottakaa iisisti. Asiassa ei ole totuuden hiventäkään. JOS näin olisi,peruuntuisi myös kaikki rock-tapahtumat,messut,ulkotorit,muut uskonnolliset ulkotapahtumat.Selvää provokaatiota. Jollakin ei ole muuta tekemistä,kuin ärsyttää toisia.
just vasta kyseltiin suviseuroihin työvuoroihinki..
..jos Jumala suo.
Jumala suo aina. Se on sellainen klisee sanonta.
Vai milloin olet kuullut, ettei Jumala olisi suonut. Pitää olla melkoinen rajuilma, että suviseurat keskeytyisivät.
Joskus toivon, että tulis oikein kaatosade, jotta suviseuroihin ei tarvitsisi lähteä.
Ne seurat nimettiin sittemmin "mutaseuroiksi" !
semkin jälkeen.
palauttaa porukkaa arkitodellisuuteen näistä suomi24-sfääreistä.Tietenkin myös suuret rock-tapahtumat ja vastaavat joudutaan myös peruuttamaan jos tilanne niin vaatii.Seuraatteko muuten lainkaan uutisia?
kysynyt? Herjalla tietty.
toteamus.Olivat katselleet jotakin aamu-teeveen lähetystä, kummitätini ja kummi-isäni.
Äitini oli sattumalta poikennut heille.
Siellä oli erittäin seikkaperäisesti selostettu, kuinka Suomi on varautunut pandemiauhkaan.He olivat ruvenneet pohtimaan sitä ,että joudutaankohan suviseurat peräti peruuttamaan.
Tätini saattaa joutua erityistöihin, mikäli pandemia puhkeaa.Hän on erikoissairaanhoitaja.
Radiossa ei ole alkuunkaan selostettu asiaa samalla tavalla.Eli ainakin minä olen uutispimennossa, koska en omista televisiota.
Paitsi näenhän minä netistä realiteetit, ja ne eivät ole kovinkaan rohkaisevia.:(
tulee samat uutiset kuin televisiosta. Sieltä sitä tietoa saa...
kuullut kyseistä ohjelmaa.Mutta sitten täytynee olla niin, että kertakaikkiaan minulta on jäänyt koko ohjelma kuulematta.