"Jumala suojelee hulluja ja humalaisia". Tosiasiassa jumala ei edes huomaa heitä. Siksi heille ei koskaan satu mitään pahaa. Minä jatkan oletustani, että jumala on kusipää ja ainoastaan huomaa ne jotka eivät ansaitse hänen kyseenalaista "huomiotaan": Herkät, oikeudenmukaiset, pätevät, kyvykkäät ja lahjakkaat. He ovat kuin perhoset joilta jumala repii pois siivet. Sinussa täytyy olla jotain erikoista tullaksesi jumalan kiroamaksi. Tämän takia annan kunnioitukseni Saatanalle.
Satanistinen ajatus
agares
8879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oletkos varma, että kyseinen kusipää ei ole juuri se kristinuskon Saatana - tämän maailman valtias?
Oletkos varma, että et ole erehtynyt sen suhteen ketkä ovat päteviä, kyvykkäitä ja lahjakkaita, ja mikä todella on oikeudenmukaista?
Onko se Jumalan vika, kun hyeenat syövät vastasyntyneen antiloopin elävältä?
Voisiko olla, että Jumala ja Saatana ovat vain ihmismielen viritelmiä ja me itse luomme yhteiskuntamme, ja olemme siten itse kukin omalta osaltamme vastuussa kaikesta siitä paskasta mitä maailma on pullollaan? Jos henkilöt X ja Y kohtelevat sinua epäoikeudenmukaisesti, voisiko olla rakentavampaa syyttää siitä heitä kuin Jumalaa?
Joka tapauksessa, jatka toki inspiroituneita postejasi, niitä on mukava lukea. Tsekkaapa muuten gnostilaisuus, jos se ei ole sinulle entuudestaan tuttu.
"saatana edustaa kaikkea synniksi kutsuttua silloin, kun se tuottaa henkistä tai fyysistä nautintoa"
Tuottaako jonkun piekseminen nautintoa? Kai se jollekin tuottaa. Mutta eiköhän se yleensä ole jonkun oman patouman projisointia eteenpäin, kun itse patoumalle ei voi tehdä mitään. Siinä tapauksessa tarvitaan psykiatrin apua.
"Tee muille niinkuin muut tekevät sinulle."
Niin, eli piekseminen on oikeutettua jos sinut on hakattu ensin.
Eipä tässä muuta.
pelsepupille kunnioitusta? fuck,miten voit kunnioittaa sellasta mistä et tiedä mitään,and Lusifer Waiting when you ready.....
Oletko koskaan perehtynyt satanismiin. Jos olet niin tiedät mitä saatana edustaa satanismissa. Ja jos et olet, niin et tietenkään voi ymmärtää asiasta mitään.
on jäävi kommentoimaan asiaa,varsinkan kun yhtiömme edustaa vähän laajempaa lähtökohtaa satanismiin,te saakutin mooseksen kirjan lueskeliat olette ilmaa(varo ettet ajattele 1 taulu).
Laajempaa näkökulmaa ja oikeaoppisuutta.
En lue mitään mooseksen kirjaa. Jos satanismista puhutaan niin luen vain Satanic bible:a, Satanic rituals ja myös Satan speaks Anton LaVey:ltä.
Eivätkös Satanistit yleensä usko että mitään persoonallista "Jumalaa" ei ole?