kovalevyn "tyhjennys"?

kertokaapa joku miten tapahtuu kovalevyn putsaus? Haluaisin tyhjätä koko aineiston
vanhalta koneeltani ja samalla tsekata tuleeko siitä vielä käypä kalu? On nimittäin aika hidas kaikin puolin. Olen aivan amatööri.
41023
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käyttöjärjestelmästä,jota et kerro!

Äänestä
  • millään tavoin.

    Äänestä

Kiintolevyn voi formatoida esim. WinXP:n asennus-CD:llä tai Win98 asennuslevykkeellä (korpulla).

Äänestä
  • viesteistä! Löysin lisää tietoa myös entisistä vastauksista. Kyseessä on siis Win98. Yritän, katsotaan miten onnistuu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kantapään kautta kirjoitti:

kertokaapa joku miten tapahtuu kovalevyn putsaus? Haluaisin tyhjätä koko aineiston
vanhalta koneeltani ja samalla tsekata tuleeko siitä vielä käypä kalu? On nimittäin aika hidas kaikin puolin. Olen aivan amatööri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu