lattialämmitys laajennusosaan?

Suunnittelemme laajennusta mikäli ostamme erään vanhan okt:n.Laajennusosaan tulisi siis 1mh et tk: talossa on muuten suorasähkö,joten onko se järkevin vaihtoehto tuohon laajennusosaan vai kannattaisiko ennemmin laittaa vaikka lattialämmitys?Minkä hintainen lattialämmityksen laitto on verrattuna suorasähköön?
2346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lattialämmitys voi olla myös täysin suora eli varaamaton. Varaavuus riippuu lattiamateriaalista ja kaapelin sijainnista lattian pinnasta mitattuna.

Äänestä

laajennus tolpille ja rossipohjalle niin pääsette halvalla, lattialämmitys pakollinen vain kosteissa tiloissa.

Ja vanhaa taloa ei kannata ostaa jos heti pitää ruveta laajentamaan ja sen talon henkeä pilaamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mh+tk+eteinen kirjoitti:

Suunnittelemme laajennusta mikäli ostamme erään vanhan okt:n.Laajennusosaan tulisi siis 1mh et tk: talossa on muuten suorasähkö,joten onko se järkevin vaihtoehto tuohon laajennusosaan vai kannattaisiko ennemmin laittaa vaikka lattialämmitys?Minkä hintainen lattialämmityksen laitto on verrattuna suorasähköön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu