Hyvin harvoin tulee vastaan.Mihin ne on kadonneet?Ennen tuli tuon tuosta ja tämän tästä.Olisi hyvä jos se olisi vieläkin Suomen suosituin niin varmasti kansantalous makaisi hyvin.Itse aioin pitää kiinni ladastani konstilla millä tahansa.Se on elämäntapa kuten Harley Davidson
Lada harvojen auto
censor
13924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Samalla vaatimukset autoille kasvavat. Ladanlaisia synkän historian jäänteitä eivät normaali-ihmiset enää murheikseen huoli.
Kuten myös ja hyvin kelpaa.Kateeksi käy kun katselee.Ja Lada kuuluu samaan ryhmään,eikö niin
Lada on auton irvikuva ja kaikkien pilkan kohde. HD taas monien mielestä se ainoa oikea ja yleisestikin arvostettu merkki. Eli Lada ja Harrikka ovat täydellisiä vastakohtia toisilleen.
miten halley davidson voi olla jäänne ja mistä? mikä se on ???
Täytyy muistaa, että monet myös ihailevat Ladaa, ja näin ollen se on monelle se ainut oikea auto. Harrikassa on perinteinen V twin kone, ja sitä ei ole lähdetty muuttamaan. Sama ajatus pätee Ladaan. Yksinkertainen tekniikka, jota ei turhaan muutella. Yksi kaverini ajelee talvet Ladalla Custom prätkällä. Itse nautiskelen ladasta kesät talvet...
En tiedä mitä mielenterveyspotilaat tai huumehörhöt ihailevat mutta ainakaan yksikään normaali, täysin järjissään oleva, ihminen ei Ladaa ihaile eikä sellaista myöskään väitä.
"...vieläkin Suomen suosituin niin varmasti kansantalous makaisi hyvin..."
Esitä perustelut tälle väitteellesi.
Huolto organisaatio olisi tehokas ja asentajien koulutus täsmäkoulutuksella saataisiin hyväksi.On tyhmää,että automerkkejä kymmeniä erilaisia samaan tarkoitukseen.Kunnat ja valtiot yksinomaan Ladisteiksi ja kilometrimäärt rajoitetaan.Kansantalous ei tule kuntoon muulla kuin säästötoimilla
Mitä jos säästetään vähentämällä työttömien lada-spurgujen valtiolta ilmaiseksi saamaa kaljarahaa?
Ladan vitsipalsta on ihan toisaalla.
Että mistä olet saanut oppisi kansantaloudesta?
Ei muuten, mutta tietäisin olla menemättä samaan k ouluun.
Liikenteessä olevien yksilöiden määrä on vähentynyt jo monena vuonna peräkkäin, eikä ole syytä uskoa kehityksen suunnan muuttuvan lähiaikoina.
On kyllä aivan totta, että Lada on elämäntapa, niin kuin harrikka. Itseni kohdalla pitää niin mahdottoman hyvin paikkansa. Meikäläiselle tuosta Ladasta on tullut tosiaan elämäntapa. Täytyy myös muistaa, että ladakerho on Suomen jäsenmäärältään suurin autokerho. Sen tapahtumia ei paljon kannata vähätellä. Voin vakuuttaa, että meno on kohdallaan!