Mistä nämä tyhjätaskut vetävät rahaa, kun Seiskan mukaan ovat ostamassa ökytaloa ja autonkin ovat ostaneet?
Ei luulisi vaatemyyjän palkoilla moisia hankkivan..ja Lolahan taitaa olla työtön pääasiallisesti.
Ei luulisi vaatemyyjän palkoilla moisia hankkivan..ja Lolahan taitaa olla työtön pääasiallisesti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko se Lolan mies vaatemyyjä ja Lola työtön?
liisattu auto on yksi vaihtoehto. eikö lolalla ole oma firm, oy?
mutta siis häh onko se epäsiisti hongankolistaja vaatemyyjä? oon aina luullut että lola oli fiksu ja nappas rikkaan ukon.
Missä vaatekaupassa se Jarkko on töissä?
Lola on töissä juontajana Turun paikallisradiossa. Lisäksi hän tekee keikkaa ja varmasti on 10 vuoden aikana saanut säästöjä ja osannut sijoittaa rahojaan.
Pankki auttaa taloasioissa ketä vain pienillä marginaaleilla.
on ollut aina tarkanmarkan tyttö. Tehnyt aikanaan hyvin keikkaa ja säästänyt. Tuskin Jarkkokaan nyt ihan tyhjätasku on?
Tajuatteko te rahasta mitään? Jollain helvetin kuppaisilla juontokeikoilla kun ei mitään tienaa, puhumattakaan vaatemyyjän palkoista, jotka ovat todella surkeat.
Onkohan tällä Wallinkoskella rikkaat vanhemmat tai jotain? Ei heidän omilla tienesteillään mitään ökytaloja/ökyautoja osteta...ehei! Ellei sitten lottovoitto ole tullut.
josrahat on perseestä revitty