Wallinkoski Lola&Jarkko

Mistä nämä tyhjätaskut vetävät rahaa, kun Seiskan mukaan ovat ostamassa ökytaloa ja autonkin ovat ostaneet?

Ei luulisi vaatemyyjän palkoilla moisia hankkivan..ja Lolahan taitaa olla työtön pääasiallisesti.
73053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko se Lolan mies vaatemyyjä ja Lola työtön?

Äänestä
  • liisattu auto on yksi vaihtoehto. eikö lolalla ole oma firm, oy?

    mutta siis häh onko se epäsiisti hongankolistaja vaatemyyjä? oon aina luullut että lola oli fiksu ja nappas rikkaan ukon.

    Äänestä

  • HÄH. kirjoitti:

    liisattu auto on yksi vaihtoehto. eikö lolalla ole oma firm, oy?

    mutta siis häh onko se epäsiisti hongankolistaja vaatemyyjä? oon aina luullut että lola oli fiksu ja nappas rikkaan ukon.

    Missä vaatekaupassa se Jarkko on töissä?

    Äänestä

Lola on töissä juontajana Turun paikallisradiossa. Lisäksi hän tekee keikkaa ja varmasti on 10 vuoden aikana saanut säästöjä ja osannut sijoittaa rahojaan.

Pankki auttaa taloasioissa ketä vain pienillä marginaaleilla.

Äänestä

on ollut aina tarkanmarkan tyttö. Tehnyt aikanaan hyvin keikkaa ja säästänyt. Tuskin Jarkkokaan nyt ihan tyhjätasku on?

Äänestä
  • Tajuatteko te rahasta mitään? Jollain helvetin kuppaisilla juontokeikoilla kun ei mitään tienaa, puhumattakaan vaatemyyjän palkoista, jotka ovat todella surkeat.

    Onkohan tällä Wallinkoskella rikkaat vanhemmat tai jotain? Ei heidän omilla tienesteillään mitään ökytaloja/ökyautoja osteta...ehei! Ellei sitten lottovoitto ole tullut.

    Äänestä

josrahat on perseestä revitty

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?!?!?!? kirjoitti:

Mistä nämä tyhjätaskut vetävät rahaa, kun Seiskan mukaan ovat ostamassa ökytaloa ja autonkin ovat ostaneet?

Ei luulisi vaatemyyjän palkoilla moisia hankkivan..ja Lolahan taitaa olla työtön pääasiallisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu