aion aloittaa karaten.asun vahdolla joka on turun vieressä.mikä olisi 11v pojalle paras paikka aloittaa karate turun seudulla?
turun seudun paras karateseura?
6
1249
Vastaukset
- pro
Ilpo Jalamo lienee karaten alalla Suomen kovinta kärkeä. Eli Shaolin on erittäin kova seura ajatellen karatea. Lisäksi jujutsun puolella Shaolinissa opettaa Suomen ihan ykkösopettaja, eli Kaj Westersund. Molemmat miehet ovat korkeimpia daneja Suomessa ja ammattiopettajia lajissaan.
- Tikkakoski
Kannattaa liittyä ennemmin Tikkakosken miesbodareihin.
- ne on viikinkejä eli
ruotsalaishomppeleita, kuten tämä tikkakosken kehokana vouhottaa ja mainostaa itseään.
Kannattaa pysyä ihan Suomalaisissa opeissa. Ihan mikä vaan Suomalaislaji ennemmin.
Historian kirjoja selaamalla ymmärtää nuoremmatkin, miten häpeällistä on täälläpäin esiintyä viikinkinä, kun ne tapettiin Härmässä vähin äänin aikoinaan. Muutama, tavallistakin enemmän, kakkahousuinen, ruotsiin takaisin soutanut, rintamakarkuri jäi näköjään henkiin viikingeillä, kun nyt on alettu jälkeläisten taholta pitämään kovaa meteliä Tikkakosken suunnasta. Ettekö te voisi siellä Tikkakoskella hoitaa tuon ongelmatapauksen pois päiväjärjestyksestä vähin äänin?
- Jalamo...
Hän on pätevä opettaja monellakin tavalla, ei ainoastaan teknisesti vaan myös henkisellä tasolla millä en nyt tarkoita mitään tee-rituaaleja vaan sitä että Jalamo on kypsä, aikuinen ja vastuunsa tunteva ammattiopettaja joka parhaalla tavalla voi tukea lapsesi psyykkistä ja sosiaalista kehitystä seuran muodostamassa yhteisössä. - Perustekniikkaahan osaavat kaikki opettaa, tosin sitäkin valtaosa väärin.
- ....
Mitä mieltä olette Sankukaista ja Rolf Koivumäestä? Aikanaan oli ainakin arvostettu joskin ehkä hieman erikoinen persoona
- j.karjalainen (pila)
mäki aion aloittaa karaten oon vahdolt ja 10v. kai tunnet "hiiren"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774602- 1801867
- 1241570
- 1221081
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161011- 78923
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78852- 47843
- 4808