vielä n. 2 kk jäljellä...Väsymystä on aika lailla aamusta iltaan, kun ei saa nukkuttua kuin pätkiä kerralla. (vauva kova liikkumaan ja lantion seutu kipeytyy nukkuessa...jatkuvasti olevinaan huono asento) ...Vauva on perätilassa vielä, mutta ehkäpä kääntyy. Mitäs teille muille kuuluu?
TOUKOKUISET?
rv 31+3
5619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ainakin tosi hyvin. viikkoja nyt 29 2. vaavelilla säännöllinen rytmi nytkin potkottaa kylkiluihin oikeen kovasti. pää alaspäin viihtyy oikeen kovin ja kylkiluut koetuksella. keskiviikkona oli lääkäri ja totesi että kaikki täydellisesti ja on oikeen mallikortti kun paineet ja hb hyvät. ei tarvi mitään ylimääräisiä syödä. kauheasti energiaa riittää ja kohta ollaan koiran kanssa lähdössä lenkille =)
hyvää keväistä odotusta kaikille!
vauva nököttää raivotarjonnassa jo valmiina:D painoarvio tehty rv 30 5 ja oli 1341g. töissä pitäs vielä pari viikkoa jaksaa,mutta tiukkaa alkaa tekeen. kylkiluut kovilla ku pikkunen tykkää niihin antaa iskuja.
Täällä ollaan oltu sairaslomalla kolme viikkoa tänään olisin äitiyslomalle jäänyt oikeasti.
Vauva on jo kääntynyt raivotarjontaan ja kaikki hyvin so far. äitiysloma alkoi tällä viikolla :)
Täällä 32 2 ja ihan hyvin voidaan. Mitä nyt todettiin anemia, hb 100 ollut koko raskausajan ja nyt sit rampataan äippäpolilla loppuun asti.. Yöt on kamalia, kun herään aamu yöllä, enkä saa unta sen jälkeen ollenkaan.. Muuten ihan okei, painoakin tullut 13kg ja vauvan painoarvio viime viikolla 1700gr ja kääntynytkin oli jo.