Eikö olisi aika Leksa hankkia todellakin elämään sisältöä ja antaa paskan jauhaminen jo olla. Itsellesi sinä verenpainetta nostatat. Katkeruus on epäterveellistä. Käytä jäljellä olevat elinvuodet positiiviseen ajatteluun.
Leksa jauhaa paskaa
Ex-Pyssykylä
8711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tässä teet ? etkai vaan jauha paskaa ?
positiivisuus on perseestä ..
Kuin tehdä Christensenit,eikö vain?
on 100%:sti parempi vaihtoehto kuin lampaana eläminen...Christensenilla oli oikeeta asennetta ja napsas pois parit asennevammaset..
Kait poliisikin saa sitä mitä tilaa.
Sodankylä-tautiin - ja pahasti. Eli todellisuustaju on kadonnut ja elää voimakkaiden harhojen ja kuvitelmien varassa.
Tässäpä valaistusta pimeään ja toisten "ex-sodakyläläisten" kommentteja:
Tiedän sinun "historiasi" ja myöskin tiedän kirjoittamasi tekstin painoarvon. Kyllä meidän näennäisesti terveiden ihmisten pitäisi kumartaa sinulle ja syvään! Harmittaa sinun puolestasi että tuollaisia "väärinpäin vääriä leukoja" esiintyy tällä palstalla kasapäin. Kun muutamat näyttää vielä olevan Pyssykyläläisiä, tekee se vielä tuohon harmiin kummallisen erityispiirteen, että onko se välinpitämättömyys yksilön hyvinvoinnista levinnyt jo sinnekkin. Minäkin näet olen syntynyt siinä pitäjässä.
Minä tiedän että sinä et tuollaisista lannistu ja toivon sinulle edelleenkin sisua jatkaa samaan malliin ja tiedän että sinä jos kuka saat muutamien ihmisten omantunnon kalvamaan heidän omaa oikeustajuaan.
Voimia sulle Leksa!
Sain sinulta voimaa, kiitos!
Hienoa, että on ihmisiä jotka jaksaa mennä vastavirtaan.
Kaikilla ei voimat riitä, kuten itselläni, mutta kummarran sinua syvään.
Jaksat taistella ja se on hienoa ja palvelee meitä kaikkia,
Pyydän anteeksi sitä etten jaksa taistella vääryyden edessä.
Mutta en koskaan unohda tapahtunutta. Enkä koskaan enää ole enää entiseni.
yhteinen asiamme ja vastuumme on pyrkiä taistelemaan vääryyttä ja rikollisuutta vastaan - uhrien puolesta - kukin voimiensa ja taitojensa mukaan.
Alistuminen vääryyksien ja rikosten edessä yllyttää vain väärintekijöitä jatkamaan väärällä tiellään ja kohta ollaan täydellisen anarkian keskellä. Kuten esimerkkejä löytyy niin kotimaasta kuin maailmaltakin.
Toisaalta totta on, että yksin tällaiset taistelut ovat henkisesti äärimmäisen raskaita ja niinpä tarvittaisiin työtoveruuteen perustuvaa yhteistyötä muskettisotureiden hengessä: "Kaikki yhden ja yksi kaikkien puolesta". Tämä moninkertaistaisi mukana olevien yksilöiden henkiset ja fyysiset voimavarat.