Onko hyviä neuvoja/kokemuksia 2-tasoasunnon betonikierreportaiden päällystämisestä. Tällä hetkellä muovipäällyste ja mielessä vaihtaa se esim. huopaan. Kuinka käytännössä tapahtuu lyhykäisesti? Vinkkejä/ neuvoja?
Betoniportaiden päällystäminen
Mike
31557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
porras kerrallaan askarrellaan paikalleen kontaktiliimalla. Ole tarkkana kun ostat että neulahuopa on tarkoittu portaisiin. Se vatii matolta vähän enempi ominaisuuksia.
Älä laita huopaa portaisiin, vaikka muuten mukava materiaali olisikin. Huovalla "paketoituja" portaita on todella tuskallista imuroida ja tulevaisuudessa huovan poistaminen on varsinainen projekti.
Ja nyt puhun omasta kokemuksesta.
okt yläkertaan menevät portaat huovan tapaisesta ohkaisesta päällysteestä. Myyjä sanoi että siitä laitetaan myös autojen lattiat ym. muu sisusta.