Sunny 1.6(14)-91

Miten usein noihin pitäisi vaihtaa jakopäänhihna? Entäs muita isoja huoltoja.. ..mitä kannattaisi tehdä, noin niinku varautuen? Eli onko autossa jotain tyyppi ongelmaa? Onko nää tehty muuten Japanissa? Kiitti palautteesta!!
2370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nokka on ketjukäyttöinen vaihtotarvetta ei ole ennen kuin kone aukaistaan muutenkin ja 15000/1 vuosi huoltoväli, raskaissa olosuhteissa öljynvaihto 7500 välein(suositus).japanissa valmistettuja luotettavia käyttöautoja, ruosteongelmat ovat niitä yleisimpiä, kynnyskotelon takapää ja takaiskarin yläkiinnitys

Äänestä

Kaasuttimen alipaineletkut, vetonivelten kumit, vuotaako vaihteisto akselitiivisteet.
Tarkista, että vaihteistossa on normaalitasolla öljyt. Jos ei vaihdetty, olis hyvä kokonaan vaihtaa. Vitosvaihde lakkaa pysymästä päällä, jos vähän ja vanhaa öljyä. Muuten tosi huoleton peli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huollot? kirjoitti:

Miten usein noihin pitäisi vaihtaa jakopäänhihna? Entäs muita isoja huoltoja.. ..mitä kannattaisi tehdä, noin niinku varautuen? Eli onko autossa jotain tyyppi ongelmaa? Onko nää tehty muuten Japanissa? Kiitti palautteesta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu