Nettirakkaustarina

Tuli mieleen vaan sellainen seikka, kun itse olen joskus netissä ihastunut, niin onko teillä samoja kokemuksia tai mahdollisesti ihan rakastumisiakin netin kautta? Miten juttu eteni, olitteko sinkkuja vai varattuja? Tuliko nettirakkaudesta ihan livejuttukin vai miten kävi? Kertokaa kokemuksianne. :-)
92425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

..sinuun enkä pääse enään irti tunteestani.

Äänestä
  • ..sinuun, enkä myöskään pääse irti tunteestani enään, mutta en kyllä haluaisikaan.

    Äänestä

No ei noista ole live-juttuja tullut.
Jonkun kanssa on ollut kiva jutella ja
on vaihdettu mailejakin, mutta sitten
on tunteet jäähtyneet.

Äänestä
  • No, tapasin mieheni netin kautta. 1. "netti"ihminen, jota koskaan suostuin livenä tapaamaan.
    Nyt esikoinen tulossa...

    Äänestä

  • netti rakkaus?kato peiliin ootko tosissaan.vaihda mielipiteitä niin kauan jotta tulee ilmi, viinan himmo,huono itsetunto,valehtelu,paskan puhuminen, itsensä kehuminen,entisen tyttö(poika) ystävän haukkuminen,kertominen satuja jotka ei oikeesti voi olla totta.Säälin hakeminen esm.tyttöystävä jätti (minussa ei mitään vikaa).Sinun yletön kehuminen miten mukava oot,hakee huonoa itsetunnon omaava ihmistä alistettavakseen,jos suostut niin koukussa oot.

    Äänestä

Kirjoiteltiin pitkään, nähtiin ja nyt oltu vuosia naimisissa. Ei netin kautta sen oikean etsiminen taida yhtään helpompaa olla, sillä niitä epätoivoisia yrittäjiä riittää paljon enemmän kuin livenä.

Äänestä

netistä löytyi ja naimisissa ollaan....elämä ihan tavallisen hyvää:)

Äänestä

Jeps..netissä tavattiin, ja nyt ollaan naimisissa ja onnellisia..nykyään taitaa olla outoa, jos ei ole netissä tavannut..tapahan sekin on tutustua ihmisiin, itsellä ollut hyviä sekä huonoja kokemuksia, mutta kannatti odottaa sitä Hra Oikeata :) enkä kadu pätkääkään!

Äänestä

Kolmas netin kautta näkemäni mies makoilee tuossa sohvalla rennosti. Yhdessä olemme olleet jo kolmevuotta. Pitää osata lukea rivin välistä. Ja esim tarkastaa vähän mitä kaveri kirjoittelee (vaikka pyytää ystävää ottaa yhteyttä, jos itse vastaa miehen ilmoon). Jos tosiaan tulee sellainen epäilevä tunne niin kuuntelee itseään. Itse kutsuin kaikki suoraan kotiini! En suosittele kenellekään. Luotan omaan rivienlukutaitooni. Monet miehet jätin väliin kun rivien välistä näin etteivät ole aitoa asiaa etsimässä..

Että voi löytyä jos vain tarpeeksi yrittää. Ainahan voi tavata sit mahdollisimman pian (julkisella paikalla) ettei ala kuvittelemaan toisesta mitään ja pety sitten kun vihdoin tapaa toisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nessutar30 kirjoitti:

Tuli mieleen vaan sellainen seikka, kun itse olen joskus netissä ihastunut, niin onko teillä samoja kokemuksia tai mahdollisesti ihan rakastumisiakin netin kautta? Miten juttu eteni, olitteko sinkkuja vai varattuja? Tuliko nettirakkaudesta ihan livejuttukin vai miten kävi? Kertokaa kokemuksianne. :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu