Mitä on korkein hinta mitä suostuisit baarissa maksamaan juotavista?
Paljonko voisit maksaa pääsylipusta baariin?
Paljonko voisit maksaa pääsylipusta baariin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...mielestäni aika kohdallaan. Ainakin Raumanlinnan oluttuoppi 5€ on hyvä, ei tartte pelata hiluilla. Paukuissakin sais mielestäni olla tasahintoja, saattaa tietty olla vaikeeta pyöristelyä ja koitusisi luonnollisesti kuluttajan tappioksi.
Lipuista maksaa kyllä mielellään sen 10€, jos on kiinnostava esiintyjä. Tosi fanituksiin maksuinnokkuutta vois löytyä enemmänkin. 5€ lippuhintana on mielestäni aika pieni (siis 1 oluen verran), kauheesti ei kyllä voi valittaa kun halvalla pääsee... Toki kun puhutaan Rauman ravintoloista ja lähinnä niiden kokoluokasta, niin aika kohtuuttomalta tuntuis 10€ ilman esiintyjää.
Tai en mää tiiä, mää vaa kirjoti ku joku tual sanos et tän täytyy kirjoittaa, vaikkei mittä asiaa oliskaa... no ny sit kirjotin... moi
sanon et 5 euroo jostai oluttuopista on kyl aika paljon ku kaupasta saa sillä hinnalla vaikka ja kui. En ite juo olutta mut sama homma on siiderin kans. Tietty se on hyvä pitää baarissa hinnat korkeella ku tietää et ihmiset siellä kummiski juo ni ei ole mittää välii mut silti. Eikä pääsylipuist kyl missää nimes 5 eurost enempää, tietty sit ku on joku Yö tai vastaava esiintymäs ni siit maksaaki..Et ei siin sit mittää muut ku illan jatkoja ja ottakaahan maltillisesti, kippis.
rauman linnan hinnat . sopiva ois mun mielestä isontuopin hinnalla sisään (4€) jos ei esiintyjää ja
kahden stoben hinnalla kun on esiintyjä (8€) ja arkena ei sisäänpääsymaksua . jätin menemättä ismo alangon keikalle kalliin lipun vuoksi, en siitä syystä ettei olisi ollut neljäätoista euroa vaan periaatteen vuoksi, ei jumankauta 14 erkkiä keskiviikon keikasta on pikkasen liikaa !!!!
ainakin keskiviikkoisin jos on liikenteessä niin Dominossa on klo 24 asti euron tuoppi olut/siideri. Ja tiistaisin&torstaisin Studiossa koko illan tuoppi 2 euroo.
dominon 5e:n tuopin koko on 0,5, kun muualla on 0,3 tai 0,4
ihmiset käyttäytyy kuin siat pellossa, siel on liian isot kaljat menkää possut sinne oksentamaan ja kaatamaan niitä puolenlitran oluitanne toistenne päälle.
Oletkos koskaan ajatellu ettei ne artistit ilmaseks tule esiintymään ja jokaisella artistilla on omat "palkkansa" ja yleensä ne saa lipputulot... Oluen niinku muidenki hinnoist vois sanoo sen ettei niit o pakko keneenkä juada eikä kukaan ravintolan työn tekijä ainakaa siihen pakota. Asiaa vois miettii niinki et mietippä jos itse perustaisit ravintolan. Ja aina ku verrataan hintoi noitten "räkälöihin" ni yökerhon ylläpito on pikkusen kalliinpaa.... Mut tämähän on vain minun mielipide!!=)
noin 60 prossaa tuloistani soittamalla ja loput soittoa opettamalla sekä teostosta ... ja silti tuo 4/8 euron systeemi tuntuisi minusta paremmalta kuin nykyinen "hinataan kaikki hinnat niin pilviin että lopulta kaikki maksaa, eikä kukaan tienaa" systeemi . tällainen hinta ale saisi varmasti enmmän ihmisiä liikkeelle ja näin myös ravintola enemmän myymästään oluesta ja myöskin jos bändi lippuriskillä liikkuu niin saisi vähintääkin saman rahan kuin nykyään plus täydemmän salin ...
on aikast harvinaista että kukaan artisti tai bändi on millään pelkällä lippuriskillä liikkeellä ...
...ku koton jua se korin verran ni ei mee enää paarissa rahaa ku pariin tuoppiin:)
sit päätin vitsin murjasta tähän väliin. Päihtyneellehä ei sais tarjoilla lainkaa ja mitäs ne baarissa sit tekevät, aijaijai, harvemmin siel kukkaa kauheen selväs tilas o : ) Että näin.