Kannattaako Eestistä tuoda

Mitään tervaleppäpanelia tai laudetavaraa.
Kertokaapa kokemuksia muistakin sieltä tuotavista rakennustarvikkeita.
21065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huvää tavaraa edullisemmin kuin kotimaassa. Kannattaa. Riippuu tietysti määristä, sillä kai se hakeminenkin otain kustantaa.

Äänestä
  • Kaveri teki saunaremontin. Halusi säästää ja valita itse tarvikkeet. Käytiin eestissä pakulla hakemassa tavaraa, laattoja, panelia, kiuas, yms.
    Kulut yht. 550€/3hlöä. Kamat n. 800€ halvemmat kuin suomessa. Eli ilmainen turistimatka, mutta aikaa meni 2pv. Oli myös harmia kun kaikki ei ollut sitä mitä luultiin kun asennus tapahtui. Lopputulos: jos haluu itse käyttää aikaa ja on valmis ottamaan riskin, kannattaa, muuten itse tilaisin avaimet käteen palvelun tarvittaessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Mitään tervaleppäpanelia tai laudetavaraa.
Kertokaapa kokemuksia muistakin sieltä tuotavista rakennustarvikkeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu