Suomi, Kaisla vai joku muu?

Mökille pitää hankkia uusi soutuvene. Sain edullisimmat tarjoukset Suomi ja Kaisla veneistä. Onko kokemuksia, vai lieneekö samanhintaisia, parempia?
31889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tuollaista tarjottu, niin siitä on hyviä kokemuksia. Helppo soutaa ja kulkee suoraan kölin ansiosta. Ei ehkä kaunein malli, mutta toimiva. Hankkisin uudelleen samanlaisen jos olis tarvis.

Äänestä

mut ei kai noissa oikeesti ole kuin pieniä eroja kestävät varmasti samanverran käyttöä kaikki.

Äänestä
  • Kokemuksia viime kesältä. Veneessä 4 hv 4-T Mercury. Vene on kanootin ja yhteysveneen välissä, verkko ja uistelukäytössä lähivesillä. Hyvä soutaa kulkee suoraan ja kevyt vetää maihin rantauduttaessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Franz-setä kirjoitti:

Mökille pitää hankkia uusi soutuvene. Sain edullisimmat tarjoukset Suomi ja Kaisla veneistä. Onko kokemuksia, vai lieneekö samanhintaisia, parempia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu