Myinkö oikeaan

Teen kaupat myyjäosapuolena torstaina 23.3.2006. Rommaajille kysymys: Oliko oikea hetki myydä, vai hätäilinkö? Olisiko vielä pitänyt odottaa nousua?
4755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta jos kiirettä pidät kerkiät ostamaan ennen suurempaa nousua.

Äänestä

teille kaikille.
asuin omassa 82-90 nettosin noin 800000mk
asuin vuokralla 90-95 ja menetin 24000mk
asuin omassa 95-2002 ja nettosin 450000€
nyt asun vuokralla 2003-200? ja menetän ??? 0€ koska minulla on työpaikka josta tulee kokoajan rahaa ja nuo voittorahat on pankissa jos vaikka haluan jonkun nakkikiskan ostaa......=580 000€.
nyt voitte sitten arvailla paljonko nettoa jää kun seuraavan romahduksen aikana ostan taas oman....

nämä asiat voi hoitaa niin monella tavalla....toiset vaan ostaa ja ostaa toiset myy ja ostaa vuoronperään....ei kai oikeeta ole olemassakaan, aikaa meinaan.

Äänestä
  • Ostin syksyllä 1989 jq myin 1993.Asuin vuokralla
    tammikuuhun 2006 ja ostin nyt oman kun sain vanhat asuntolainani maksettua ja luottotietoni ovat jälleen kunnossa.

    Äänestä

  • tarinani kirjoitti:

    Ostin syksyllä 1989 jq myin 1993.Asuin vuokralla
    tammikuuhun 2006 ja ostin nyt oman kun sain vanhat asuntolainani maksettua ja luottotietoni ovat jälleen kunnossa.

    vuonna 1989. Tässä naapurin jone, lähetäänkö pulkkamäkeen. Mun pitää mennä tunninpäästä nukkumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikaan? kirjoitti:

Teen kaupat myyjäosapuolena torstaina 23.3.2006. Rommaajille kysymys: Oliko oikea hetki myydä, vai hätäilinkö? Olisiko vielä pitänyt odottaa nousua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu