Mikä nopeus riittää?

Selaillaan nettiä, käytetään tiedonhakuun, ei ladata musiikkia/elokuvia. Sähköpostit luetaan jne.
ei isoja liitteitä, lähinnä vaan word-dokumentteja.

Onko 512/s riittävä, vai pitäskö olla meganen.
mikä ero näissä on ihan käytännössä?
4940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minulla on 512 nopeus ja se mielestäni se on riittävä, käyttöni on sinu käyttöäsi vastaava.
Edellnsen operaattori noesti nopeuden jopa 2MB, jolloin minuula oli mielestäni todella hidas yhteys, luultavasti tukos oli muualla.

Äänestä

perus 256/256 riittää AIVAN KAIKKEEN mitä sinä teet

Äänestä
  • vanha kunnon 56:nen modeemi riittää ihan hyvin.

    Äänestä

256:n jättäisin väliin, koska luulen sen poistuvan valikoimista melko pian. Hinta erokin on vain pari euro/kk.

Jos haluat katsella paljon videon pätkiä, niin silloin meganen on minimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunkäyttö kirjoitti:

Selaillaan nettiä, käytetään tiedonhakuun, ei ladata musiikkia/elokuvia. Sähköpostit luetaan jne.
ei isoja liitteitä, lähinnä vaan word-dokumentteja.

Onko 512/s riittävä, vai pitäskö olla meganen.
mikä ero näissä on ihan käytännössä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu