Raskaustestistä

Voiko testin tehä jo ennenku menkkojen pitäs alkaa? Ootteko tehny? Näyttikö mitää?
5680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

voihan sen tehdä mutta tuskin se mitään näyttää.

Äänestä
  • ....korkeintaan negaa (vaikka hedelmöitys olisikin tapahtunut), koska raskaushormonia ei erity vielä...

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    ....korkeintaan negaa (vaikka hedelmöitys olisikin tapahtunut), koska raskaushormonia ei erity vielä...

    mä tein testin enne ku menkkojen piti alkaa ja näytti plussaa et silleen. se kuitenki on varmasti aika yksilöllistä.

    Äänestä

näytti jo kp25, tosin aika haamuna. Piti sit tehä pari varmistustestiäkin vielä... = )

Äänestä
  • itsellänikin näytti haamuja jo neljä päivää ennen kuin olisi pitänyt uuden vuodon alkaa. Oireiden perusteella aloin testailla ja viiva vahvistui päivä päivältä. Tosin itsellä oli melko varma olo hedelmöittymisestä jo ovulaatiosta lähtien kun sen oli tikuttanut ja siitä hetkestä jäi kivut päälle sekä rintoihin että alavatsaan. Nämä kivut jäi pois vasta viikolla 6. Ultrassa sitten kävin vielä varmentamassa viikot ja täysin täsmäsi siihen mitä kiertoni mukaan oletinkin ja tämä osoitti että testi voi todella olla pos jo niinkin varhain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


26n kirjoitti:

Voiko testin tehä jo ennenku menkkojen pitäs alkaa? Ootteko tehny? Näyttikö mitää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu