sain tossa ajokortin muutama päivä sitten , bmw:llä kortin ajoin,,ja opettaja kertoi että audi a3 vm2004 oli moneen kertaan hinattu talven aikana , kovien pakkasten aikana,, autokoulun muut autot ,toyota volvo bmw olivat kuulemma toimineet niin kuin pitääkin.
että ei kovin laadukkaita pelejä nämä paremmat volkkarit ole,,
olen myös kuullut ennekin audeista vastaavia juttuja työni puolesta,,että tekniikka ei kestä talvea ym ym,, siis n. alle 10v vanhoista malleista
hinta laatu suhteeltaan aika paskaa kamaa,
että ei kovin laadukkaita pelejä nämä paremmat volkkarit ole,,
olen myös kuullut ennekin audeista vastaavia juttuja työni puolesta,,että tekniikka ei kestä talvea ym ym,, siis n. alle 10v vanhoista malleista
hinta laatu suhteeltaan aika paskaa kamaa,
Vastaukset 8
Vanhimmat
...ovat varsin kestäviä siis yli 10v vanhat, itselläni vm-87 Audi 100 2litrainen 5-pyttynen, ei ole ollut ongelmia kovallakaan pakkasella ja muutenkin hyvä peli.
Uudemmissa Audeissa on ongelmia, tai sitten ei ole, aika autokohtaistahan toi on, ongelmia on muillakin merkeillä, nykyautoissa liikaa hienoa tekniikkaa eivöt kestä pakkasta ja kosteutta.
vanhasen miljoonabemarikin jätti tielle. se vasta tais vituttaa.
jotakin ongelmia ollut sellaisissa osissa,jotka on konsernin yhteisiä,mutta joas ei tule kerralla kuntoon niin kannattaa muistaa ettäon myös monenlaisia korjaamoja.
Itselläni on Audi A3 -04 ja voin kertoa ettei kohta parin vuoden aikana ole ollut mitään ongelmia. Kovilla pakkasillla starttaa hyvin (pari kertaa jouduin starttaa kylmiltään -30 asteessa, ei mitään ongelmaa).
Edellisessä A3 -96 ainoa vika oli se, että sateella vettä kertyi oven kynnykseen. Toisen sukupolven versiossa ei ole sitä ongelmaa enää.
Jos edellinen A3 on kehuttu kestäväksi niin uusi toinen sukupolvi on vielä kestävämpi ja paremmin suunniteltu.
Eli nuori provosoija ei ole mitään muuta kuin provosoija :)
luovuin juuri kyseisenlaisesta kun on NIIN PASKA!
Kalliiksi kävi, vaikka kallis on jo muutenkin, mut nyt se on ohi.
Sain tuossa mopokortin muutama päivä sitten, soliferilla kortin ajoin, ja opettaja sanoi että heillä on käytössään bmw -autoja jotka ovat toistumiseen jääneet tielle. Autokoulun Audit ovat toimineet pakkasella, mutta erityisesti bmw -autot ovat olleet epäluotettavia. Isäkin sanoi että bmw -autossa on yleensä paljon vikaa. Olen myös harrastukseni puolesta (rekkareiden keräily) nähnyt vastaavia juttuja, että bmw -autoja on paljon tiensivussa. Niistä on helppo poimia rekkari, kun ne eivät liiku. Ilmeisesti bmw -autot ovat hinta -laatusuhteeltaan aika huonoja?
lol... toi oli hyvä... lisää näitä!!!
DKV:t olivat murheenkryynejä omistajilleen jo 1960-luvulla. Perinnöstä nyky-Audiin muistuttavat enää vain renkaat keulalla, mutta perusongelmat lienevät pysyneet samoina. Audi on kuitenkin kunnon status-loiskiehuntaa ylläpitävä kruunuvolkkari, jonka murheet vaietaan rahaksi.