Syöpyvätkö hampaani vaikka oksentamani ruoka maistuu vielä "ruualta". harvoin oksennan ulos vatsahappojen makuista hapanta mössöä. auttaako hampaiden pesu ennen oksentamista asiaa mitenkään?
VATSAHAPOT
.......
21329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä tiedän mikä auttaa. Luo uusi minäkuva, lopeta oksentelu, huolehdi itsestäsi, hanki itsetunto, näe peilistä kaunis sinä. Sitten ei tarvitse hampaiden kunnostakaan huolehtia.
Ärsyttäviä sinun laisesi ihmiset. Minä teen ruumiillani mitä haluan. Ja sinulle joka pelkäsit hampaitasi. Takana on 11vuotta, joka ikinen päivä. Viimeksi kävin hammaslääkärillä noin neljä vuotta sitten, nyt kun menin hammaslääkäri oikeen kiitteli että ovatpas hampaasi hyvässä kunnossa. ikenet on kaikki vetäytynyt mut se on niin pieni hinta. Opettele kantamaan pientä suuvesi pulloa mukana, mahdollisimman fluoripitoista. heti sen jälkeen kurlaus ja meikkivoidetta suupieliin ja hyvin taas menee :)