Aloitin foorumin jo aikoja sitten, mutta se oli mennyt jonnekin muille sivuille. ASIA OLI TÄMÄ. Oliko kukaan seurannut Malyzin tekemisiä aina hypyn jälkeen. Itse panin joka kisassa merkille, että kun Adam oli suorituksensa tehnyt, niin hän vei kätensä numeroliivin alle ja "kiskaisi" kiinni pukunsa vetarin! Eli kaksiosainen vetoketju. Joskus hän laittoi samalla hyppylasinsa samalla liivin alle, mutta sitä käden liikettä hän ei saanut hämättyä. Kattelkaa videoilta jos sattuu olemaan.
ADAM MALYZ
11
1261
Vastaukset
- He nn es
Tarkoitat, että hän kiskaisi KIINNI vetoketjunsa?
:OTarkoitan juuri sitä, että hypyn jälkeen hän vetäisi kiinni puvun vetarin. Eli hyppäsi vetari auki, jolloin tuuli pääsee edestä sisään ja tekee taakse pussin, joka kantaa kuin laskuvarjo.
- sellasta :O
TEERISS kirjoitti:
Tarkoitan juuri sitä, että hypyn jälkeen hän vetäisi kiinni puvun vetarin. Eli hyppäsi vetari auki, jolloin tuuli pääsee edestä sisään ja tekee taakse pussin, joka kantaa kuin laskuvarjo.
En mä tota oo huomannu. mutta kyllä mä sen tiesin tai oon huomannu että se ne lasit laittaa aina puvun sisään! :O kumma juttu!
- litz
sattuu oleen muutama nauhal.. pittäpä muistaa katsoo ennenkö nauhoittaa päälle mitään..
- henness
Hmm, tuntuu tosi kummalta.
Mulla on vaan nyt muutaman maailmancupin osakilpailu nauhalla, voisko niissä olla? - tikeria
henness kirjoitti:
Hmm, tuntuu tosi kummalta.
Mulla on vaan nyt muutaman maailmancupin osakilpailu nauhalla, voisko niissä olla?en oikein usko..puvut tarkistetaan ennen kuin annetaan kisaajan hypätä.kyllä monikin kilpailija laittaa lasinsa puvun sisään, mut ei se tarkoita et siellä muuta tapahtuu en ainakaan ole itse huomannut vaikka olen seisonut siinä vieressä kun hyppääjät tulee pois hyppy alueelta
- henness
tikeria kirjoitti:
en oikein usko..puvut tarkistetaan ennen kuin annetaan kisaajan hypätä.kyllä monikin kilpailija laittaa lasinsa puvun sisään, mut ei se tarkoita et siellä muuta tapahtuu en ainakaan ole itse huomannut vaikka olen seisonut siinä vieressä kun hyppääjät tulee pois hyppy alueelta
Ja en ikinä uskoisi Adamista!
tikeria kirjoitti:
en oikein usko..puvut tarkistetaan ennen kuin annetaan kisaajan hypätä.kyllä monikin kilpailija laittaa lasinsa puvun sisään, mut ei se tarkoita et siellä muuta tapahtuu en ainakaan ole itse huomannut vaikka olen seisonut siinä vieressä kun hyppääjät tulee pois hyppy alueelta
Asia ehkä kuullostaa uskomattomalta niinkin symppiksestä hyppääjästä kuin Adam. Mutta kun huomasin asian jo viime kaudella, niin aloin kiinnittää siihen huomiota ja verrata sitä muiden hyppääjien toimintaan. Paljastui selkeä ero. Näki heti, että hän tosiaan vetäisee kädellään alhaalta ylös-liikeen.
Sit niistä hyppypukujen tarkastuksesta: Kukaan siellä ylhäällä tornissa ei tarkasta onko vetskari keskeltä auki. Hypyn alkaessa on kaikilla puvun ylävetskari ja samoin alav.. kiinni. Eli näyttää siltä, että koko puku on kiinni. MUTMUT keskelle pukua saa kyllä ompelija kuin ompelija tehtyä tehtyä sellaisen vetarin, joka menee juryn testeissä läpi. Siinähän katsotaan vain tietyt asiat, jotka olen ottanut selville(niitä on useita), mutta ko. "vilppi" menee läpi ihan satasta. Lisääkin tietoa löytyis, mutta en tähän enempi....- henness
TEERISS kirjoitti:
Asia ehkä kuullostaa uskomattomalta niinkin symppiksestä hyppääjästä kuin Adam. Mutta kun huomasin asian jo viime kaudella, niin aloin kiinnittää siihen huomiota ja verrata sitä muiden hyppääjien toimintaan. Paljastui selkeä ero. Näki heti, että hän tosiaan vetäisee kädellään alhaalta ylös-liikeen.
Sit niistä hyppypukujen tarkastuksesta: Kukaan siellä ylhäällä tornissa ei tarkasta onko vetskari keskeltä auki. Hypyn alkaessa on kaikilla puvun ylävetskari ja samoin alav.. kiinni. Eli näyttää siltä, että koko puku on kiinni. MUTMUT keskelle pukua saa kyllä ompelija kuin ompelija tehtyä tehtyä sellaisen vetarin, joka menee juryn testeissä läpi. Siinähän katsotaan vain tietyt asiat, jotka olen ottanut selville(niitä on useita), mutta ko. "vilppi" menee läpi ihan satasta. Lisääkin tietoa löytyis, mutta en tähän enempi....Hmm?
Mä epäilen vielä, tosi vahvasti.
Jos se vaan vetäsee kätensä silleen siellä ylös, tarkottaen "puhdistaa" pukuunsa, tai mä uskon, että siihen löytyy jokin hyvin järkevä selitys!
:) - tikeria
TEERISS kirjoitti:
Asia ehkä kuullostaa uskomattomalta niinkin symppiksestä hyppääjästä kuin Adam. Mutta kun huomasin asian jo viime kaudella, niin aloin kiinnittää siihen huomiota ja verrata sitä muiden hyppääjien toimintaan. Paljastui selkeä ero. Näki heti, että hän tosiaan vetäisee kädellään alhaalta ylös-liikeen.
Sit niistä hyppypukujen tarkastuksesta: Kukaan siellä ylhäällä tornissa ei tarkasta onko vetskari keskeltä auki. Hypyn alkaessa on kaikilla puvun ylävetskari ja samoin alav.. kiinni. Eli näyttää siltä, että koko puku on kiinni. MUTMUT keskelle pukua saa kyllä ompelija kuin ompelija tehtyä tehtyä sellaisen vetarin, joka menee juryn testeissä läpi. Siinähän katsotaan vain tietyt asiat, jotka olen ottanut selville(niitä on useita), mutta ko. "vilppi" menee läpi ihan satasta. Lisääkin tietoa löytyis, mutta en tähän enempi....Olen itse ollu kisoissa työntekijänä ja olen ollut aika paljon säädöksien kanssa tekemisissä elikkä tiedän kyllä mikä on sallittua ja mikä ei.
Kyllä ne puvut tarkisteaan siellä ylhäällä ennen hyppyä ja viralliset tarkastuksetkin on todella tarkat. - henness
tikeria kirjoitti:
Olen itse ollu kisoissa työntekijänä ja olen ollut aika paljon säädöksien kanssa tekemisissä elikkä tiedän kyllä mikä on sallittua ja mikä ei.
Kyllä ne puvut tarkisteaan siellä ylhäällä ennen hyppyä ja viralliset tarkastuksetkin on todella tarkat.Adam on syytön. ;P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4993968Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152986Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792208Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4542058Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841384- 1571313
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631178- 811085
- 611079
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411038