Onko kukaan ollut tai onko tietoa kultahietikon hotellista Excelsior ja Sunrise? Kaikki tieto on tervetullutta!
Kultahietikko:Excelsior
utelias
3338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sunrisessä olen ollut, ja hyviä kokemuksia! :)
Alkuun oli vähän epäluuloja, mutta all inclusivekin osoittautui todella hyväksi vaihtoehdoksi - ruokia oli monipuolisia ja hyviä, aina sai vatsansa täyteen. Lisäksi oli kiva välipalabaarikin uima-altaiden lähistöllä, sai hamstrata jätskiä ja suolaisia snackseja sun muuta niin paljon kuin napa veti!
Lisää plussaa myös hotellin toimintatiimistä. Mukava porukka näitä tiimityöntekijöitä, jotka järjesti aina päivisin ja iltaisin kivaa ohjelmaa. Päivisin allasjumppaa, leikkimielisiä kilpailuja yms ja iltaisin eri teemojen mukaan show-juttuja.
Hotellihuoneet myös todella siistejä, ja hyvät näköalat merelle! Hotellin allasalue myös todella nätti, joskin altaan vesi oli aika kylmää.
Ihanalla paikalla sijaitsi, kaikki mitä tarvitsi, oli lähellä käden ulottuvilla.
Ihana baari myös siinä aulassa ja hotellissa oli todellista silmänruokaa - todella komeita miehiä!!
Mutta tämä siis Sunrisestä. Eiköhän Excelsior myös kiva hotsku ole, kun kuitenkin samaan sarjaan kuuluvat.
Paljon kiitoksia vastauksesta!Kiva kuulla välillä jotain positiivista kyseisistä hotelleista. Meitä on peloteltu et paikka on vallan saksalaisten valtaama mut ei se taida ihan niin olla.
Nyt vaan matkaa odottamaan!
Hei, olet valinnut oikein hyvän hotellin ja tiedoksesi myös että Sunrice hotelli on vastapäätä Excelsioria ja ainakin viime kesänä molempien hotellien palvelut olivat käytettävissä,( eli esim. uima-altaita käytettävissä neljä ), ateriat nautitiin omassa hotellissa.Muita turisteja, siis myös saksalaisia on paljon mutta eivät ainakaan meitä haitanneet, oli jopa kiva keskustella muidenkin kuin suomalaisten kanssa.Itse matkustimme Aurinkomatkoilla ja silloin suomalaishuoneita oli n. 10kpl.