AUTTAKAA PLIIS!!!!!!!!!!

Kaipaan apua!
Pari päivää sitten hamsu oli nätisti sylissäni kun laitoin sitä häkkiin, mutta yhtäkkiä se hyppäsi (vähän yli metristä .....) Säikähdin niin että melkein itkin! Se ei ainakaan murtunut mitenkään mutta miten sisäiset verenvuodot?? Se on kyllä ihan täysin normaali ja syö ulostaa ym. normaalista! Kertokaa omia tarinoitanne tai miten sisäisetverenvuodot voi havaita!!!!!!!!! PLEASE
5356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sisäisiä verenvuotoja ei voi huomata kun vasta parin päivän päästä jolloin on liian myöhäistä.

Äänestä

Kerran hamsusi on ihan normaali, niin en usko että mitään sisäisiä verenvuotoja tulee. Tarkkaile sitä hieman kuitenkin, mutta luulen että voit olla huoletta. :D

Äänestä
  • no on siitä jo melkein viikko et kai selvisin säikähdyksellä

    Äänestä

  • kirjoittaja vaan kirjoitti:

    no on siitä jo melkein viikko et kai selvisin säikähdyksellä

    Jos tapahtumasta on jo viikko,niin varmasti selvisit säikähdyksellä. Mikäli sisäisiä verenvuotoja olisi tullut,olisivat ne jo tulleet.
    Iloista kevättä Sinulle ja hamsullesi!

    Äänestä

munkin hamsu on pudonnut mun sylistä VAIN kerran. Sille ei tullut mitään ja tästä on jo monenmonta kuukautta. Otin hamsterini syliini ja minun piti siirtää se huoneeni toiseen päähän. Hmasterini rimpuili kovasti, hyöri ja pyöri kädessäni. Ajattelin, että hamsuni olisi hetken rauhassa, jos annan sille jotain syötävää, mutta kun avasin kaapin oven, jossa sen herkkuja oli niin hamsuni haistoi ruuat ja kurotteli käsistäni, ja muksahti alas. Tämä tapahtui niin nopeasti etten kerennyt tehdä mitään. Mutta selvisin itsekin säikähdyksellä. Otin oppia tapahtumasta:D ja hamsuni voi hyvin, täyttää kohta vuoden:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HUOLESTUNUT.... kirjoitti:

Kaipaan apua!
Pari päivää sitten hamsu oli nätisti sylissäni kun laitoin sitä häkkiin, mutta yhtäkkiä se hyppäsi (vähän yli metristä .....) Säikähdin niin että melkein itkin! Se ei ainakaan murtunut mitenkään mutta miten sisäiset verenvuodot?? Se on kyllä ihan täysin normaali ja syö ulostaa ym. normaalista! Kertokaa omia tarinoitanne tai miten sisäisetverenvuodot voi havaita!!!!!!!!! PLEASE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu