Äikän aine 34...

Kirjotin ite otsikkoaineeni "Toisen silmin" otsikon alle... Juttua tuli ku ruuneperiltä kaksosuudesta, kuinka se on "tavallisen" ihmisen silmin erilaista kuin oikeesti identtisenä kaksosena... Mistä te muut kirjottelitte?

Ymmärsin, että näissä lihavoiduissa parin sanan tehtävänannoissa saa ottaa ihan vapaat kädet, ja omasta kirjotuksesta tuli essee... Miten ootte ymmärtäny?
4673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä kirjotin aikalailla erityyppisen teksitin.. Mukavaa oli tosiaan, ku ei ollu mtn ohjeistusta..:)

Ite kirjotin sitä, ku ala-asteella luokallemme tuli maahanmuuttaja ja kukaan ei tykänny siitä.. (rasismia, kiusausta ja npp..) ja sitten jatkoin tarinaa kertomalla, ku ite oli norjassa töissä kamun kaa ja sama juttu tapahtu meille.. Sitten siinä oli sellanen maailmanpelastaja loppu.. Tapasin nimitäin vasta samaisen maahanmuutaaja ja tilanne oli täysin eri.. Minä ymmärsin häntä ja npp..:):):):)

jaapajaa.. saapa nähä, mitä ne opet ja sensorit tykkää... jänskättää vähän, ku nostamassa arvosanaa ja aineistosta tuli sama, mitä syksyllä eli tää on viimenen mahollisuus....!

Äänestä
  • Kirjoitin absurdin proosan hieman yksinkertaisen ihmisen arjesta jonka harrastuksena oli tiirailla maailmaa muiden ihmisten näkökulmasta.

    Äänestä

  • varavastuu kirjoitti:

    Kirjoitin absurdin proosan hieman yksinkertaisen ihmisen arjesta jonka harrastuksena oli tiirailla maailmaa muiden ihmisten näkökulmasta.

    Otsikkoaine ei saa olla novelli tai proosaa

    Äänestä

  • ei sais kirjoitti:

    Otsikkoaine ei saa olla novelli tai proosaa

    Saahan se toki novellikin olla. Ne on vaan aika riskialttiita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ABInamaija kirjoitti:

Kirjotin ite otsikkoaineeni "Toisen silmin" otsikon alle... Juttua tuli ku ruuneperiltä kaksosuudesta, kuinka se on "tavallisen" ihmisen silmin erilaista kuin oikeesti identtisenä kaksosena... Mistä te muut kirjottelitte?

Ymmärsin, että näissä lihavoiduissa parin sanan tehtävänannoissa saa ottaa ihan vapaat kädet, ja omasta kirjotuksesta tuli essee... Miten ootte ymmärtäny?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu